דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 ביוני 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אב נותר נכה לאחר שחילץ את בתו ממתקן ב'קיפצובה'

קיפצובה פארק המתנפחים צילום אסף קליגר

תביעת נזיקין נגד פארק השעשועים 'קיפצובה' של קיבוץ צובה שהוגשה ע"י עו"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן, הסתיימה לאחרונה בפשרה לפיה יפצה פארק השעשועים את האב ב-340 אלף שקלים.

על פי התביעה, מצא את עצמו תושב מבשרת ציון (36) בגן השעשועים 'קיפצובה', כשעל מתקן מתנפח גבוה "תקועה" בתו בת השנה וחצי – וזאת כאשר אין בסביבה איש מעובדי פארק השעשועים שייחלץ לעזרתה. האב המודאג נאלץ לטפס על המתקן, במטרה לחלץ את הבת המבוהלת.

לרוע מזלו, המתקן היה תקול ולא מנופח מספיק, במהלך הטיפוס האב איבד את יציבותו, נפל אל הקרקע ונחבל בעוצמה בברכו. חרף הכאבים הצליח האב לחלץ את בתו, ומשם פונה לבית החולים 'הדסה' בירושלים, שם אובחן עם קרע ברצועת המינסקוס ומחוסר יציבות של עצם הפיקה.

כתוצאה מהפציעה נאלץ האב להיעדר מעבודתו למשך תקופה ארוכה, וחרף הטיפולים אותם עבר הוא סובל מכאבים, ממגבלות תנועה, מקושי לעלות ולרדת במדרגות ומקשיים לעמוד וללכת לאורך זמן. כתוצאה מכך, נאלץ לצמצם את היקף עבודתו ונגרמו לו הפסדי השתכרות.

ד"ר ישראל וייס, מומחה לכירורגיה אורתופדית, שערך חוות דעת מטעם התביעה, העריך את נכותו הצמיתה של התובע בשיעור של 19%.

עו'ד אדיר שויגמן - למייל- צילום עצמי

לדברי עו"ד שויגמן, לאחר האירוע הוציאה החברה המפעילה את הפארק את המתקן מכלל שימוש, בטענה כי איננו בטיחותי מספיק.

בתביעה שהגיש עו"ד שויגמן נגד 'תיירות צובה – אגודה שיתופית חקלאית בע"מ' המפעילה את הפארק ונגד חברת הביטוח שלה, 'ביטוח חקלאי – אגודה שיתופית מרכזית בע"מ', נטען לרשלנות המפעילים שגרמה לתאונה.

לאחרונה הגיעו הצדדים לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין בבית משפט השלום ברחובות, לפיה יפוצה האב ב-340 אלף שקלים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?