דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"אתה הקו האחרון לפני שכל זה יילך"

כבאי מתן מאושר, 29, לוחם אש, שלוש שנים ברשות הכיבוי וההצלה, נשוי + 1, תושב צור הדסה

מתן מאושר לוחם אש מצור הדסה

"סיימתי משמרת ביום שני בבוקר. ביום שלישי לפנות בוקר הוקפצתי לאירוע בנווה שלום. אנחנו מחליפים כוחות שטיפלו בשריפה ומתמודדים עם השלב הסופי, של הטיפול בהתחדשויות.

בסביבות עשר בערב של יום שלישי הגעתי לתחנה למנוחה. ביום רביעי בשבע בבוקר אני משוחרר הביתה. בעשר בבוקר מקפיצים אותי שוב לתחנה ואנחנו יורדים לאירוע במינהרות הרכבת בשער הגיא.

אני בכוח שמגן על תחנת הכוח של חברת החשמל. אנו מקבלים קיר אש בגבוה של 30-40 . הרוח הייתה חצי-חצי לטובתנו. עשינו מיסוך מים והצלחנו לשמור על התחנה. אנו נמצאים שם עד שלוש לפנות בוקר, ואז, אחרי שהאש נרגעה, הגיע כוח להחליף אותנו.

ביום חמישי בבוקר חזרנו לתחנה למנוחה. נשארנו בכוננות בתחנה ובערב עלינו לרענון כוחות בנווה אילן ולטיפול בהתחדשויות האש. אחרי שעה הפנו אותנו שוב לשער הגיא, לאזור תחנת הדלק. שם שוב התמודדנו עם להבות בגובה של עשרות מטרים. לקח לנו כמה שעות להרגיע את האש. עבדנו שם עד חצות ואחר כך נשארתי לאבטחה באזור.

יום שישי ב-11 בבוקר חזרתי לתחנה ובשעה שלוש אחרי הצהרים שיחררו אותי הביתה. עליתי הביתה ובשעה חמש הקפיצו אותי שוב לתחנה. שם החזקתי כוננות עד שבת בבוקר, שאז נשלחתי לתחנת נס הרים להחזיק כוננות שם”.

 

מה הזכרון הכי חזק שלך מהאירועים ?

"התמודדות עם קיר של אש, זה חוויה שקשה להסביר. אתה רואה את הלוחמים עובדים ומקבל כוחות כי יש מוטיבציה. אנשים בונים בתים ואתה הקו האחרון לפני שכל זה יילך. אם האש עוברת אותך, המשפחה איבדה את כל העבר שלהם. זה השליחות שלנו”.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?