דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 בפברואר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

האחראית על המוגנות המינית במטה יהודה: התמודדנו עם אירוע הפדופיל

"בתקופה זו הספיקו הצוותים לקדם תכנית מניעה ישובית ואף להתמודד עם מקרה אמיתי של פעילות פדופיל באחד מיישובי המועצה", כך דיווחה האחראית על תכנית המוגנות המינית במטה יהודה, עו"סית מירב שנקר מאגף הרווחה.

שנקר התייחסה בדבריה לאירוע החמור שבו נעצר שלום קירש, 23, תושב צור הדסה, בחשד לאחזקת חומר פדופילי בהיקף ניכר ובחשד לעבירות מיניות שביצע לכאורה כנגד קטינים. קירש עדיין עצור, בחודשיים האחרונים מתחולל מאבק בין הפרקליטות הדורשת לעצור אותו עד תום ההליכים לבין עורכי דינו ובני משפחתו, המתנגדים לבקשה ודורשים לשחררו למעצר בית בבית הוריו או קרובי משפחתו. לטענת הפרקליטות, לא ניתן לשחררו למעצר בית משום מסוכנותו ומשום שבבתים שבהם הוא אמור לשהות מתגוררים קטינים.

אילוסטרציה

לאחרונה התקיים מפגש של 13 צוותי מוגנות מינית המהווים חלק מהמערך של מטה יהודה לחיזוק המוגנות המינית. צוותים אלה הם חלק משיתוף הפעולה הפורה שבין הרשות לביטחון קהילתי ואגף הרווחה. הצוותים עברו הכשרה לפני שמונה חודשים ובתקופה זו הם כבר הספיקו לבנות תכניות עבודה ואף להתמודד עם שאלות ותופעות מהשטח.

ממטה יהודה נמסר כי הצוותים מהווים חיזוק משמעותי למערך מוגנות המינית המועצתי, ויסייעו להנהגות היישוביות ולהורים להתמודד עם תופעת ההטרדות והתקיפות המיניות.

לדברי מנהל הרשות לביטחון קהילתי, שניר פירו, במטה יהודה מופעלות תכניות נוספות המיועדות למניעת אלימות מינית במסגרות השונות. השנה פעלה בבתי ספר שונים התכנית "לתת פה" כחלק ממערך החינוכי והסברתי לנערים ונערות. בנוסף, מחלקת הנוער במועצה הפעילה תכנית "מידע אמין על מין" שפעלה במספר ישובים על מנת לצייד את ההורים בכלים והעברת מידע על התופעות הרווחות בקרב בני הנוער.

"כבר מגיל צעיר, אנו מחויבים לחנך ולשמור על גבולות ברורים ובריאים בין ילדים לילדות ובין גברים ונשים", מסכם פירו את המאמצים הנוכחיים לשמירה על מוגנות מינית בקרב תושבי מטה יהודה.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?