דלג לתוכן העמוד
יום שני, 04 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הורי התלמידים ב"דרור" הכריזו על שביתה: אין תשתיות

הנהגת ההורים של תלמידי תיכון משלב "דרור" הכריז על שביתת לימודים ביום חמישי השבוע (23.12) וזאת במחאה על חוסר הוודאות בנוגע לתשתיות הפיזיות של ביה"ס, הזמניות והקבועות. מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה כי המועצה רואה חשיבות בקיומו של המוסד החינוכי ופועלת לקדם את הסוגיות שהעלו ההורים.

תיכון דרור פועל כיום במתחם הקמפוס במרכז היישוב צור הדסה (בסמוך למבנה הספרייה וגני הילדים). התיכון מיועד לתלמידים ממשפחות דתיות וחילוניות ושואף להוות מודל לקהילה, שבה חיים זה לצד זה קבוצות הזהות השונות בחברה הישראלית תוך שמירה פרטנית על הזהות היהודית-ישראלית.

במכתב מפרטים ההורים שורה של בעיות הנגרמות כתוצאה מתשתיות פגומות ובהן: היעדר תחושת מוגנות, שוטטות תלמידים בשעות הלימודים, בעיות משמעת וקשיים בתהליכי למידה.

במכתב שהוציאה הנהגת ההורים בבית הספר להורי התלמידים נטען כי לא ניתן להשתמש בקרוואנים הנוספים שהונחו בשטח בית הספר, וכי היעדר תשתיות מינימליות משפיע על היכולת ללמוד בתנאים תקינים. "מכל הבחינות זהו "הקש ששבר את קו הגמל" ונקודת שיא בהתנהלות הכושלת של המועצה", כתבו נציגי ההורים, "אנו עדים לנשירה הולכת וגוברת מביה"ס ולקושי מהותי של הצוות ליישם את החזון החינוכי והחברתי".

הנהגת הורי בית הספר קיימה דיון חירום והחליטה לפתוח במחאת הורים ולהשבית את הלימודים בבית הספר במשך יומיים (חמישי 23/12 וראשון 26/12), וכמו כן לערוך הפגנה מול בית המועצה האזורית מטה יהודה. "אנו מאמינים כי משבר זה יהיה נקודת מפנה וכך נוכל לסייע להנהלת בית הספר להשיג את התנאים לצמיחה ולפריחה", כתבו חברי הנהגת ההורים.
ממטה יהודה נמסר בתגובה: "לפני חמש שנים הקמנו במועצה את בי"ס דרור ומאז השקענו בו משאבים רבים,  על מנת לספק את המענים הנדרשים לגידול בית הספר. כמו כן, הקצנו שטח לבינוי ביה״ס החדש במודל חדשני. מינהל החינוך במועצה מקיים דיאלוג רציף עם ההורים והנהגת ההורים ובקרוב גם נקיים פגישה לקראת הרישום לשנה״ל הבאה. בפגישה נשמח להציג את ההתקדמות בסוגיות אשר פורטו במכתב ההורים.
ראש המועצה רואה בבית ספר ״דרור״  מוסד חינוכי ייחודי, איכותי ופורץ דרך וימשיך לתמוך ולקדם את דרכו בעתיד".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?