דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 05 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הקים מערכת סולארית על גג ביתו וזכה לאיום בניתוק מחברת החשמל

תושב צור הדסה אשר הקים על גג ביתו מערכת סולארית (פוטו-וולטאית), וזאת בתיאום מלא עם הרשויות ובכפוף לחוזה מול חברת החשמל, הופתע לגלות כי לאחר שהמערכת החלה לפעול, חברת החשמל התעלמה מפניותיו ואף איימה לנתק את החשמל בביתו.

התושב, נשוי ואב לארבעה, מתגורר ברחוב השיטה בצור הדסה. לפני כשנתיים הוא החל בהליכים להקמת מערכת פוטו-וולטאית על גג ביתו. ההליכים כרוכים במהלכים מול הוועדה המקומית של מטה יהודה, בחתימת חוזה מול חברת החשמל ובמימון הקמת המערכת בעלות של עשרות אלפי שקלים.

לאחר ההליכים המפרכים הגיעה הרגע שבו חוברה המערכת לחברת החשמל, והתושב קיווה כי כעת תמה הביורוקרטיה והגיעה העת ליהנות מפירות עמלו, אך המציאות הוכיחה אחרת.

"בחודש פברואר 2019 סיימנו את התקנת המערכת ונציג חברת החשמל התקין אצלנו מונה דו-כיווני", מספר התושב, “מאז ועד היום, למרות פניות רבות שלנו טרם קיבלנו חשבון חיוב בגין צריכה וגם לא חשבון זיכוי בגין ייצור חשמל. לפני שבועיים, אפילו שלחו לנו הודעת סמס שהם יגיעו לנתק לנו את החשמל כי לא שילמנו את החשבון...".

התושב סיפר כי במקביל הקים מערכת פוטו-וולטאית נוספת, על גג מבנה מסחרי, וגם במקרה זה המערכת החלה לעבוד לפני שלושה חודשים ומאז ועד עתה לא התקבל חשבון חשמל וגם לא תשלום.

'בקיצור' פנה לחברת החשמל בבקשה להבין מדוע הם מקשים על מי שתורם להפחתת זיהום האוויר, מסייע להגביר את השימוש באנרגיה מהשמש, מונעים ממנו את ההכנסה הצפויה לו מהפעלת המערכת הפוטו-וולטאית שעלתה לו כסף רב ואף מאיימים בניתוק.

בחברת החשמל הגיבו במהירות לתלונה והתנצלו. “חברת החשמל מתנצלת על אי הנוחות שנגרמה ללקוח. לאחר בירור הנתונים עולה שעקב עומס עבודה גבוה בנושא חיבור יצרני חשמל באנרגיות מתחדשות, חל עיכוב בטיפול בפניית הלקוח. המקרים שהובאו בפנייה יטופלו באופן יסודי והתהליך יסתיים עד סוף שנת 2019".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?