דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 19 באוקטובר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מתיכון "אור" לקוקפיט של מטוס הקרב

                  

ביום חמישי (23.6) התקיים טקס כנפיים לקורס טיס מספר 182. את הקורס סיימו 39 לוחמי צוות אוויר, מתוכם ארבע לוחמות, שעתידים להוביל את הפעילות המבצעית של חיל האוויר בשנים הבאות ולהוות את חוד החנית המבצעית של צה"ל. הטקס התקיים במסגרת ציון 40 שנה למבצע "אופרה”, בו השמידו מטוסי חיל האוויר את הכור הגרעיני בעיראק.

בין הבוגרים המאושרים של הקורס נמנה גם סגן ב', 22, תושב צור הדסה. ב' למד בתיכון ״אור״ ובזמנו הפנוי הוא אוהב להתאמן בסוגי ספורט שונים, לטייל, לגלוש ולהפליג. ב' היה חניך בשבט הצופים "פסגות" ביישוב ואף הדריך בו במשך מספר שנים. לפני גיוסו היה במכינת "מגדלור" בכפר שמריהו, שכעת עברה ונמצאת בבית ברל.

בשלבי הסיום של קורס הטיס מקובל שהבוגרים מציגים בפני מפקד חיל האוויר דמות שהשפיעה עליהם. סגן ב' הביא למפגש את ראש המכינה שלו, האלוף עמיקם נורקין, ולדבריו: "הוא השפיע עליי הרבה ואני מאוד מעריך אותו כבן אדם, למדתי ממנו הרבה .לקורס ולחיים שעוד לפניי״.

"אני מאוד מתרגש שאנחנו מסיימים את הקורס, הכרתי אנשים מדהימים ואיכותיים בקורס. אני מרגיש שהקורס עיצב אותי ואת האישיות שלי, אני מצפה רבות להמשך הדרך שלי ולתרום את חלקי למדינה״, מסכם ב׳ את שלוש השנים של הקורס המפרך.

ב' סיים את קורס הטיס במגמת נווט קרב, וישתלב במסגרת טייסות הקרב של F-16 ו-F-15 בחיל האוויר. במסדר הכנפיים נכחו בני המשפחה הקרובה והרחוקה של ב', בת זוגתו, חבריו מהיישוב צור הדסה, וכמובן ראש המכינה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?