דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נאמני הניקיון של צור הדסה

מטה יהודה היא הרשות הראשונה שכל עובדיה הם "נאמני נקיון"בשבוע שעבר התקיים לראשונה במטה יהודה קורס נאמני ניקיון לתושבים בצור הדסה, בסופו יוסמכו המשתתפים לנאמני ניקיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. בעקבות המפגש המוצלח נפתחה הרשמה נוספת באגף לאיכות הסביבה במועצה, שם אומרים כי ככל שיירשמו תושבים רבים תפתח המועצה קורסים נוספים. כמו כן, במידה ויירשמו תושבים רבים מאותו ישוב יתקיים הקורס באחד ממבני הציבור ביישוב עצמו.
"שמחתי לראות את תושבי צור הדסה נרתמים לרעיון ומוכנים לקחת חלק פעיל באכיפת החוק", בירך דדון. "המועצה האזורית מטה יהודה, ארגון מוביל בשמירה על הסביבה והטמעת ערכי קיימוּת, מגלה עמידה איתנה וחסרת פשרות נגד כל אדם או ארגון שמבקש לפגוע בסביבה. השלכת פסולת בשטחים ציבוריים היא עברה פלילית ואני מזמין את התושבים להצטרף למהפכה הירוקה ולסייע לנו באכיפת החוק".
באגף לאיכות הסביבה מציינים, כי מדובר במפגש חד פעמי ללא עלות, המקנה סמכויות של פיקוח ודיווח על מפגעים בהתאם לחוק הניקיון. הנאמנים מתעדים את המפגע ומגישים תלונה למשרד להגנת הסביבה שם יוכנו דוחות כנגד העוברים על החוק. המהלך יוצא אל הפועל שנתיים לאחר היוזמה של ראש המועצה שהפכה את מטה יהודה לרשות המקומית הראשונה בישראל שהסמיכה את כל עובדיה לנאמני ניקיון. מאות עובדי המועצה השתתפו אז בהשתלמויות מטעם המשרד להגנת הסביבה וקיבלו תעודות הסמכה.
מזה מספר שנים מקיים מערך נאמני הניקיון, הפועל תחת אגף תיאום אכיפה במשרד להגנת הסביבה, תכנית הדרכה והסמכה למתנדבים המעוניינים להצטרף לשורות המערך. השתתפות בהדרכה חד-פעמית כזו היא תנאי לקבלת תעודת נאמן נקיון, החתומה על ידי השר להגנת הסביבה.משך ההדרכה הוא כשעתיים, ובסיום כאמור מצוידים התושבים בתעודת נאמן ניקיון שמקנה להם את הסמכות לאכוף את חוק הניקיון כנגד מפרי החוק בשטחי המועצה.
"המסר שלנו הוא מטה יהודה ירוקה", מסכם דדון, "כזו השומרת ומשמרת את נופיה, אתריה ויישוביה".

נאמני נקיון.jpg

(בתמונה: קורס נאמני הנקיון צור הדסה)

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?