דלג לתוכן העמוד
יום שני, 22 באפריל 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נפתח מרכז ליוגה וחיים בריאים בצור הדסה

 

מרכז מקצועי ליוגה וחיים בריאים נפתח בלב השכונה הוותיקה של הישוב הקהילתי צור הדסה. מטרת המרכז היא לשמש כבית ידע, פעילות, ודרך חיים להתפתחות והעצמה אישית. היזמת, גילי שגיב אדם, היא תושבת חוזרת זכתה לסיוע ממשלתי בהכנת תכנית עסקית להקמה ופיתוח העסק, מימון וליווי עסקי.

יוגה היא פילוסופיה ושיטת תרגול גופנית-מנטאלית שמקורה בתורות החשיבה ההינדיות. באמצעות היוגה זוכה המתרגל לשליטה על חייו ומקבל כלים יעילים להתמודדות עם קשיים אישיים: פיזיים, נפשיים או בריאותיים. היוגה מבקשת לתרום לאיזון הגוף הנפש, ולהביא למודעות והכרה עצמית. כיום במערב, נפוצה היוגה בגרסאות שונות, לרוב כאימון גופני בלבד. היוגה מתחילה כאימון גופני מאתגר, המחזק, מעצב, מגדיל טווחי תנועה ומשפר יציבה. התפתחות פיזית זו מהווה בסיס לעבודה אישית מעמיקה על ההכרה ועל הנפש.

גילי שגיב אדם, מורה ומטפלת ביוגה תרפיה, בעלת תואר שני בטיפול בתנועה, מספרת כי פגשה את היוגה לראשונה, לפני כ-15 שנה. "אז, כרקדנית, התחברתי לאתגר הפיזי של האשטנגה יוגה (יוגה דינאמית אנרגטית ומאתגרת). הוקסמתי מהחוכמה הפיזית הגלומה בסדרה של האשטנגה. זה היה עבורי מסע מופלא של התמדה, מסירות ודבקות במטרה. הרגשתי עוצמה, גמישות ושליטה", היא נזכרת.

על המעבר לצור הדסה ופתיחת הסטודיו החדש היא מספרת: "העשור האחרון בחיי היה מלא שינויים, הריונות ולידות, מעברי דירות ומדינות. הגוף שלי השתנה ואיתו השתנו הכוחות שלי, טווחי התנועה, היכולות הפיזית ואורח חיי. שינויים אלו באו לידי ביטוי בתרגול שלי, ובמקום שתפסה היוגה בחיי".

על יתרונות שיש בתרגול של יוגה אומרת גילי: "היוגה לימדה אותי חמלה וסובלנות. לימדה אותי לנשום ולהקשיב לעצמי. לראות את כל השינויים ולקבל אותם, לעבוד איתם ולא נגדם. למצוא את הדבר היציב, הפנימי - זה שלא משתנה עם כל השאר. לשמור על גמישות וכוח פיזי, רגשי ונפשי. היוגה היוותה עבורי עוגן, היא שמרה עלי חיזקה אותי ואפשרה להתמודד ולצמוח מכל מצב - ואת זה אני רוצה להעביר לאחרים. את היכולת להקשיב, להתבונן, לקבל, לקחת אחריות ולהתמיד".

לשמור על גמישות וכוח פיזי, רגשי ונפשי. גילי שגיב אדם מתרגלת יוגה

במרכז החדש יתקיימו מגוון שיעורי יוגה לכל הרמות, בקבוצות קטנות ויחס אישי: טיפולי יוגה תרפיה למבוגרים, נוער וילדים. כמו כן יוגה אווירית (על ערסלים), למבוגרים וילדים. בייבי-מאמא יוגה (לאם ולתינוק). גילי מספרת כי במסגרת הסדנאות יתקיימו  מדיטציה, מיינדפולנס, פילוסופיה של היוגה, תזונה, רפואה טבעית ועוד.

למי היוגה מאימה: למי שסובל מבעיות אורתופדיות, למי שסובל מהגבלת תנועה ובעיות יציבה, למי שמתמודד עם אתגרים נפשיים, למי שמתמודד עם הפרעת קשב וריכוז (יעיל מאוד עם ילדים), למי שמרגיש שאבדה דרכו והוא מחפש כיוון ותכלית.

במרכז גילי יוגה מתקיימים שיעורים בכל הרמות. כל אחד יוכל למצוא את שלב התרגול המתאים לו ולמטרות התרגול שלו. גילי "אני מתרגשת ושמחה להזמין אתכם למרכז היוגה החדש בצור הדסה- גילי יוגה, ולמצוא בו את הדרך שלכם. עם המון אהבה" . בפתיחת העסק נעזרה גילי במשרד העלייה והקליטה ובמט"י ירושלים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?