דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 31 במרץ 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

סגן יו"ר הוועד, יאיר קמייסקי, הודח מתפקידו

ועד צור הדסה הדיח בישיבתו האחרונה את סגן יו"ר הוועד, יאיר קמייסקי, וזאת לבקשתה של יו"ר הוועד, דלית רוסו. קמייסקי ידוע כמי שלא מהסס לנהל מדיניות עצמאית, שאינה מתואמת עם המועצה האזורית מטה יהודה. כרגע לא ידוע מי יחליף אותו בתפקיד.

הדחתו של קמייסקי הייתה חלק מסדר היום של ישיבת הוועד שהתקיימה במוצ"ש האחרון (22.3) בנוכחותו של סגן ראש המועצה ומחזיק תיק צור הדסה, שלומי מגנזי.

מהלך קטנוני. יאיר קמייסקי

כידוע, קמייסקי עומד מזה כעשרים שנה בראש "עמותת התושבים למען צור הדסה" שניהלה את המאבקים כנגד תכניות ההרחבה של צור הדסה (שכונת המקב"ת, תכנית העיר "בת הרים" ועוד) אשר הצליחו לעכב במשך יותר מ-15 שנים את תכניות משרד השיכון ליישוב.

בבחירות האחרונות נבחר קמייסקי כיו"ר הוועד המקומי, אך מספר חודשים לאחר מכן ביקש לפרוש מהתפקיד בטענה כי אינו יכול להקדיש את הזמן הנדרש, וביקש מחברת הוועד, דלית רוסו, להחליפו.

קמייסקי ידוע כמי שנוקט בעמדה עצמאית שאינה מתואמת עם המועצה האזורית מטה יהודה. העימות האחרון שלו כסגן יו"ר הוועד היה בישיבת הוועדה הגאוגרפית שהתקיימה בתחילת חודש מרץ, ובה טען כי אין היתכנות כלכלית להקמת מועצה מקומית בצור הדסה, וכי היישוב לא יסכים להיפרד ממטה יהודה בלא לקבל חלק מהכנסות הארנונה של המועצה משטחי תעשייה ומסחר.

בעקבות ההדחה אמר קמייסקי: “ידעתי מראש על הכוונה להדיח אותי. קודם, סימנו את המטרה ואחר כך מצאו את הדרך לעשות זאת. סיבות להדחה תמיד אפשר להמציא, וכמובן להמציא תפיסה שכאילו חותרים ומפריעים לפעילות הוועד המקומי. אבל בין זה לבין המציאות הפער הוא גדול. הסיפור המרכזי הוא שהעזתי לדבר בקול אחר ולכן זה הפריע למי שבפועל הוא יו"ר הוועד, שזה סגן ראש המועצה, שלומי מגנזי”.

על המשך הפעילות שלו כחבר הוועד אמר קמייסקי: "אני בא לעשות את מה שחשוב ליישוב. מבחינתי כל הנושא של סגן או יו"ר לא מעניינים. אני אמשיך לקדם את מה שאני מאמין בו. חבל שהנושא של ההדחה שלי הוא אחד הנושאים המרכזיים שבהם עוסק הוועד בתקופה כזו. זה רק אומר על הקטנוניות של המהלך ועל המשמעות של דברים".

לא היה שיתוף פעולה. דלית רוסו

יו"ר הוועד, דלית רוסו, אמרה התגובה: “צור הדסה היינו ישוב בסדר גודל של מועצה, המנוהל על ידי ועד מקומי בהתנדבות מלאה, ולסגן יו"ר הוועד תפקיד מכריע בגיבוש המדיניות ובהתנהלות מקדמת של הוועד. בחודשים האחרונים ניכר חוסר שיתוף פעולה וחוסר אמון בין יאיר וביני. יאיר פעל באופן שאנני יכולה להסכים איתו, בהתייחסו לחברי ועד ואלי, כמו גם פעולות שנקט באופן מנוגד להסכמות אליהן הגענו בישיבות הוועד. תפקידו של יו"ר ועד צור הדסה הוא עמוס מטבעו ובימים אלו הדבר נכון שבעתיים. משכך, סגן יו"ר שלא מצוי ביחסי שיתוף פעולה עם היו"ר למעשה מפריע לתפקוד שוטף ויעיל. על כן פניתי לחברי הוועד וביקשתי את הפסקת תפקידו של יאיר כסגן. למען הסר כל ספק אציין - חילוקי דעות בנושאים שונים הם נכונים ואפילו חשובים. ועד צור הדסה ימשיך לנהל ישיבות ודיונים בשיח ובסיעור מוחות גם בנושאים שנויים במחלוקת גדולים ככל שיהיו”.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?