דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 21 באוגוסט 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

צעיר מצור הדסה חשוד כפדופיל

"החשוד ניצל את קרבתו לילדים כדי לבצע בהם מעשים מגונים" (צילום: אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לידיעה)

צעיר תושב צור הדסה, שלום דב בער קירש, בן 22, מואשם בביצוע עבירות של מעשים מגונים בקטינים והחזקת חומרים פדופיליים. הוא נעצר עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו, פרסום ראשון לפרשה היה ב'בקיצור' בשבוע שעבר ("תושב מטה יהודה נעצר בחשד לאחזקת חומר פדופילי", גליון 511).

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד מיכל בלומנטל, הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום, לפיו במספר הזדמנויות במהלך השנה האחרונה ביצע הנאשם לכאורה מעשים מגונים בשני אחים בני 10 ו-12. כמו כן, החזיק הנאשם בטלפון הנייד שברשותו עשרות רבות של סרטונים ותמונות תועבה פדופיליים.

שלום קירש הוא בנם של הרב יוסף קירש ושל אשתו רחל קירש. בני הזוג התיישבו בצור הדסה בשנת 1994 והרב קירש משמש כרב באחד מבתי הכנסת ביישוב. הזוג מפעיל ביישוב את בית חב"ד ומערך של חינוך לגיל הרך "גן יהלום". לבני הזוג 12 ילדים מהם שבעה בנים וחמש בנות. הבן החשוד כפדופיל הוא החמישי מבין שבעת הבנים.

שלום קירש משרת כחייל בצה"ל. מהדיון בבית המשפט עולה כי לפני כחודש הגיעו שוטרים לבסיס בבקעה שבו הוא משרת ועצרו אותו במהלך סיור בט"ש שבו השתתף.

מכתב האישום עולה כי שלום קירש ("הנאשם") חשוד שניצל את הידידות שהתקיימה בין משפחתו לבין משפחה אחרת, שאת שני ילדיה נהג להסיע מהמוסד החינוכי שבו הם לומדים לביתם.

לפי החשד, במהלך החודשים פברואר-מאי 2019 התכתב הנאשם עם פדופיל ווטסאפ המכונה "גדעון הטייס+יהלומן" (“גדעון"), השניים התכתבו בתדירות גבוהה, לעתים יומיומית, בעיקר בנושאים הקשורים למגע מיני עם קטינים.

הנאשם כתב כי הוא "רוצה לזיין ילד" וביקש מ"גדעון" עצות שונות שיסייעו לו לאתר ילדים לצורך קיום מגע מיני. “גדעון" הבהיר לו כי עליו לפעול באופן הדרגתי וזאת כדי לרכוש את אמון הילדים.

במהלך חודש מרץ 2019 נגע הנאשם באיבר מינו של אחד הילדים, וזאת כאשר שהו יחד בבית הכנסת. הוא סיפר זאת ל"גדעון" ובתגובה המליץ לו "גדעון" לקחת את הילד למקום חשוך ולקיים איתו יחסי מין. מאוחר יותר נגע הנאשם ברגלו של אחד מהילדים בעת שהסיע אותו ברכבו.

בתחילת חודש אפריל התלונן הנאשם בפני "גדעון" כי הוא "לא מצליח למצוא מישהו לזיין". בתגובה כתב לו "גדעון" כי, ילדים עניים יעשו הכל בשביל כמה פרוטות והמליץ בפניו ללכת לשכונות עניות, ליערות ולבתים נטושים, כדי למצוא את אותם ילדים. הנאשם ביקש ממנו הנחיות נוספות.

מכתב האישום עולה כי, במהלך חודש מאי הסיע הנאשם את שני הילדים, ובמהלך הנסיעה נגע הנאשם ברגלו של אחד הילדים, פתח את רוכסן מכנסיו והחל לגעת באיבר מינו מתחת לתחתוניו במשך מספר דקות. הוא ביקש מהילד לגעת באיבר מינו אך הילד סירב.

הנאשם כתב ל"גדעון" על האירוע ועל כך שהתלהב מזה ושהילד מוציא את איבר מינו לפי בקשה ושהוא מתכוון ללמד אותו "למצוץ". בתגובה המליץ לו "גדעון" כי עליו לפעול ללא לחץ על הילד וכי "לאט הוא יתרגל ואז תוכל למשוך אותו למיטה".

במקביל, חשוד שלום קירש כי צבר במכשיר הסמרטפון שלו סרטוני מין בעלי אופי פדופילי בהיקף של 61 ג'יגהבייט הכולל התכתבויות ותמונות של פגיעה בילדים.

בחקירתו במשטרה הכחיש קירש את הדברים המיוחסים לו וטען כי הדברים שנעשו היו רק במסגרת של פנטזיות מיניות. “במסגרת הפנטזיות המיניות שלי...היה לי איתו דיבור מלוכלך", העיד החשוד באמצעות בא כוחו, “אבל מעולם לא עשיתי את זה".

בדיון להארכת מעצרו סיפרה אמו של החשוד כי מדובר במשפחה היא נורמטיבית. היא טענה כי לחשוד יש פנטזיות ותו לא. “מה שהוא סיפר גם אני יודעת. אני חוויתי את זה כאם ולא היה שם שום דבר". לפי בקשתה, במהלך השבוע האחרון ריצה הנאשם מעצר בית בפיקוח הוריו.

 

כתב האישום כולל אישומים בגין "מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 14" ובגין "ניסיון צריכת פרסום תועבה ובו דמות של קטין". הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו ומעצרו הוארך עד החלטה אחרת. דיון בעניין המשך מעצרו נקבע ליום חמישי 15.8.19.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?