דלג לתוכן העמוד
יום שני, 21 באוקטובר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נעים להכיר: רובי לאון

נציג צור הדסה במליאת המועצה האזורית מטה יהודה

בן 44 נשוי לאנה ואב לטל, מאיה, נועם וגל

רקע:

נולדתי, גדלתי והתחנכתי בירושלים. לימודי בתיכון בויאר זכורים לי כחוויה מכוננת ומעצבת ובצבא שירתתי בהנדסה קרבית. עם חזרתי ארצה לאחר "הטיול הגדול" השתלבתי בתפקידי בתעשית המלונאות ובמקביל למדתי כלכלה וניהול באוניברסיטה הפתוחה.

כיזם באופיי תוך כדי העבודה והלימודים גיליתי נישה מרתקת בתחום מערכות המידע שבה הבנתי שאני יכול להצליח ולהתפתח, והקמתי עסק קטן שהתפתח עם השנים לחברת אינטגרציה מצליחה בתחום התקשרות ומערכות המידע.

משפחה:

משתדל לשמור על פרטיות משפחתי

הבית:

אנו גרים בבית מקסים בשכונת הר כתרון, עטוף בשכנים טובים ובגינה גדולה בה אנו מארחים חברים. חשוב לנו להיות מחוברים לקהילה, לחברים, לטבע ולסביבה. בסופי שבוע אני נהנה במיוחד ממפגשי מדורת השבט הלילית עם החברים הקרובים ובקבוק יין מעולה של "יקב נבו".

היום שלי:

מתחיל מוקדם מאוד. לעיתים קרובות כבר בארבע לפנות בוקר, משוגרים מיילים, הצעות מחיר ותוכניות עבודה לצד המשימות הסיזיפיות השגרתיות. לאחר מכן, בסביבות שש בבוקר, אני משתדל להתמיד ביציאה להליכת בוקר. מצאתי שההליכה תורמת לי רבות, מנקה לי את הראש ונותנת לי אנרגיה. בעבר הייתי בעודף משקל משמעותי ולפני כמה שנים עברתי ניתוח שרוול, בעקבותיו השלתי 60 ק"ג ממשקלי, ואף על פי כן המאבק בעודף המשקל מתמיד ואינו פשוט.

ואז... מקלחת. ארוחת בוקר. כוס קפה ופיזור הילדים לבית הספר ולעבודה...

חברת התקשורת שלי מתמחה בפתרונות יחודיים בעיקר בשוק המלונאות, הקניונים ומתחמים מוניציפליים לצד פעילות מתפתחת בשוק הפרטי בעולם הבתים החכמים. זו עבודה שיש בה לחץ ואחריות מאוד גבוהים. לדוגמא, לאחרונה סיפקנו את שירותי התקשורת ומערכות מידע לביקור של ראש ממשלת ברזיל, בולסונארו. הקמנו רשתות WiFi שיווקי לרשת מתנות בוטיק מתפתחת.

במקביל, אני מסייע לאשתי אנה בניהול העסק שלה, “וילה-וי" - סטודיו לפילאטיס וג'ירוטוניק במבשרת ציון. אני מקדיש לכך מספר שעות בשבוע ומצדיע לה על הצלחתה.

בין לבין אני משלב פעילות חברתית וקהילתית במסגרת מפלגת "כחול לבן - יש עתיד", ומשתתף בישיבות של מליאת המועצה.

כל אלה מחזירים אותי הבייתה בשעות מאוחרות מידי ערב.

הכי אוהב:

את המשפחה את הילדים ואת העשייה. רוב העיסוקים שלי גורמים לי נחת, למרות שיש בהם רגעים לא קלים. בסופו של דבר, כאשר אני מצליח לעשות טוב למי שרק אפשר, משפחה, חברים, לקוחות וכל מי שצריך, אז אני הולך לישון עם סיפוק וחיוך.

תחביבים:

בגיל צעיר התחלתי לנגן בקלרינט ועד מהרה בתקופה התיכון עברתי לנגינה בסקסופון. יש לי שני סקסופונים מיוחדים, טנור וסופרן ואני מנגן שנים רבות בהרכבים שונים. בשנים האחרונות אני מנגן בהרכב "ריפליי", להקת קאברים שמתאמנת להנאתה ומופיעה מדי פעם. בנוסף, אני חובב יין וקולינריה. אוהב מסעדות טובות, “מחנה יהודה", "צ'אקרה", “מונה", “לה רז'אנס", ו"מאג'דה". מאז שאני מתגורר בצור הדסה נחשפתי לעולם היין האזורי וזה היה גילוי מסעיר ומרתק, שעד היום אני מתרגש ממנו ומגלה בו דברים חדשים. בשנים האחרונות אני מתנדב מידי שבוע ביקב של נבו ואיריס חזן במושב מטע, ומסייע ככל יכולתי, מניהול היקב, הדרכה וטעימות יין ועד נטיעות ובציר הענבים. הפעילות ביקב מחברת אותי לקרקע, לעשייה ציונית, לחקלאות ולסיפורי התנ"ך ומרגשת אותי כל יום מחדש. עוד דבר שאני אוהב זה לטייל בארץ ובחו"ל בכל הזדמנות אפשרית.

קריירה מקצועית:

כפי ציינתי אני יזם באופיי. בגיל 26 הקמתי את חברת התקשורת שלי "בוט-נט" ומאז אני עוסק בפיתוחה. עולם התקשורת האלקטרוני עבר בשנים האלה תהפוכות רבות ועדיין ממשיך להמציא את עצמו מחדש, וכך גם אני מול לקוחות החברה, מחדש, מפתח ומקדם אותם. אני מזהה צרכים ופוטנציאל ומציע פתרונות עם מעוף – וכאשר זה מצליח זה עושה לי את היום.

פעילות ציבורית:

אני מתגורר בצור הדסה משנת 2006 וזמן קצר אחרי שהגעתי התחלתי בפעילות ציבורית במסגרת הוועד המקומי. בבחירות של 2009 נבחרתי לוועד היישוב וכיהנתי כסגן יו"ר הוועד, והייתי מאוד פעיל ומעורב. גיליתי על עצמי שהפעילות הציבורית מאוד חשובה לי ותחושת האחריות מאוד משמעותית עבורי, זה הגיע לפעמים להקרבה מוגזמת של עסקי הפרטיים ושל חיי משפחתי. אחרי תקופה שבה פרשתי מפעילות ציבורית שיכנעו אותי חברים קרובים להתמודד למליאת המועצה האזורית מטה יהודה מטעם צור הדסה, ואכן נבחרתי לתפקיד, גודל האחריות והשליחות מפעמים בי ומדרבנים אותי לממש את הזדמנויות האדירות במועצה שעדיין לא ממומשות.

נושאים שאני רוצה לקדם:

למטה יהודה יש פוטנציאל אדיר להפוך למופת תיירותי בקרב המועצות האזוריות בישראל. יש לנו הכל: נופים משגעים, אתרים היסטוריים, תרבות יין מתפתחת, קולינאריה צומחת. המטרה שלי היא לתרום לפיתוחה הכלכלי של מטה יהודה בתחום התיירות, המלונאות, הקולינריה, והעסקים הקטנים בתחומי המועצה המשרתים ענפים אלו.

במקביל, גורלו ועתידו של היישוב צור הדסה חשובים לי מאוד. בצור הדסה גדלו וגדלים ילדיי וחיים בו חבריי הקרובים ביותר. זהו יישוב מיוחד בנוף היישובים בארץ, אך מורכב ביותר לניהול. הייתי רוצה לתרום להתפתחות היישוב, ולשנות את המתכונת שבה הוא מנוהל למתכונת עצמאית יותר תוך שימור השתייכותה של צור הדסה בפסיפס היישובים במועצה.

חלומות אישיים:

לפתוח מלון בוטיק עם מסעדה ומרתף יין במטה יהודה. להמשיך ולעשות טוב ככל שרק אפשר למשפחה לחברים ולקהילה. הייתי שמח לראות את עם ישראל יותר מאוחד, יותר מלוכד ויותר מחויב לתיקון עולם – נעשה טוב יהיה טוב. והעיקר והכי חשוב: בריאות, בריאות, בריאות.

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?