דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 במאי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

צו הרחקה לתושבת צור הדסה שתקפה באכזריות עובדת צהרון

תושבת צור הדסה תקפה באופן ברוטאלי עובדת בצהרון ביישוב, הפילה אותה לרצפה, בעטה בה והכתה באגרופים שוב ושוב וכל זאת לעיניהם הנדהמות של ילדי הצהרון המזועזעים שפרצו בבכי. העובדת הפגועה הסתגרה בביתה במשך מספר ימים, תלונה הוגשה למשטרה ולתוקפת הוצא צו הרחקה משטח הצהרון.

התקיפה אירעה ביום ראשון שעבר (1.5) בצהרון המיועד לכיתות א-ב הפועל בבית ספר יסודי ביישוב, באמצעות חברת "קיטו מרום", שהיא זכיינית של המועצה האזורית מטה יהודה לניהול צהרונים. המקרה תועד במצלמות בית הספר, והסרטונים הועברו לידי המשטרה שפתחה בחקירה. המשטרה הוציאה צו הרחקה האוסר על האם האלימה להגיע לבית הספר.

מדיווח בYNET  עולה כי, עובדת הצהרון הגיעה לבית הספר והבחינה באחת הילדות ממתינה עם הילקוט מחוץ לכיתה. היא התקשרה לאמה, כדי לבדוק האם גם הפעם בכוונתה לקחת את בתה מוקדם הביתה, כפי שנהגה במקרים קודמים. לדבריה, האם זעמה על השאלה, והיא ניסתה להסביר לה את כוונתה – וסברה שבכך הסתיים העניין. אולם כעבור זמן קצר הגיעה האם ב"ריצת אמוק" לבית הספר, ותוך כדי קללות התנפלה עליה והכתה אותה נמרצות.

"היא הגיעה בריצה מפחידה, נראתה לא טוב. פנתה אליי בצעקות, נתנה לי סטירה ועפתי על הרצפה", סיפרה העובדת ל-YNET, "היא המשיכה לבעוט ולהכות בי באגרופים בחוזקה בכל הגוף, מכף רגל ועד ראש, בעודי שרועה על הרצפה כואבת והמומה. לא הצלחתי להשחיל מילה וכל פעם שניסיתי לקום או להדוף אותה ממני היא שוב בעטה כשאני כואבת ובשוק... צעקתי 'תקראו למשטרה, תזמינו ביטחון', אך רק לאחר שהאם הרפתה ממני כשאני כאובה והמומה על הרצפה הצלחתי להתקשר למשטרה בכוחות עצמי".

"אני מרגישה חסרת הגנה ואני לא מקבלת תמיכה וגיבוי", אמרה העובדת הנסערת, "זה דבר לא הגיוני וכואב מאוד. אני כאובה פיזית ונפשית מהתקיפה, אני מזועזעת ומתקשה לתפקד. אני אוהבת את העבודה עם הילדים המקסימים ולא תיארתי לעצמי שדבר כזה יקרה לי. אני בבית עם כאבים בכל הגוף".

מחברת 'קיטו מרום' נמסר בתגובה: "הצוותים החינוכיים בגנים ובבתי הספר הם אלו שמעצבים ומחנכים את דור העתיד שלנו, וראוי, כהורים, להתייחס אליהם ככאלה ולהוות על ידי כך דוגמה לילדינו. היחס המזלזל והמאיים כלפי הצוות החינוכי הגיע לדרגת שפל חדשה כאשר אם של ילדה בבית הספר הכתה אשת צוות חינוכי באלימות חסרת תקדים. אנחנו מזועזעים מהמקרה ומגנים בכל תוקף אלימות או תוקפנות מכל סוג שהיא".

בחברה הוסיפו: "בסקר שנערך השנה, 41 אחוז מעובדי ההוראה דיווחו כי חוו אלימות מצד הורים. זהו מצב נוראי שאסור לנו לשתוק מולו כחברה. לאחר האירוע דאגנו בראש ובראשונה לילדים הקטנים שנאלצו לראות מחזה כה מכוער ולעזור להוריהם בהתמודדות עם הקושי שהביעו הילדים עם סיום הלימודים. אנחנו מאחלים החלמה מהירה לאשת הצוות החינוכי שנפגעה. אנו נדאג שהיא תשתלב בחזרה בעבודתה בבטחה ובצורה טובה בעזרת ליווי פדגוגי ופסיכולוגי ככל שיידרש".

ממטה יהודה נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח במועצה, פעלנו במשותף עם הנהלת בית הספר, חברת הצהרונים קיטו מרום וכן גורמי הפיקוח, על מנת לתת מענים לתלמידים ולצוות שחלקם חוו את האירוע המצער. השירות הפסיכולוגי החינוכי במועצה מעורב ומלווה את בית הספר. כמו כן, המקרה דווח למשטרה. המועצה מגנה כל אירוע אלימות מכל סוג שהוא ורואה בחומרה רבה כל פגיעה מילולית או פיזית".

באת הכוח של החשודה בתקיפה, עו״ד מירב זמיר: ״מצער מאוד שמערכת עיתון בקיצור לא פעלה כחובתה , קרי עריכת בדיקה קפדנית בטרם העתקת מידע כוזב ממדיה אחרת. לו היה נעשה כך, לא היו מטעים את הציבור שאותה אם הורחקה מבית הספר. בדומה לכך, היו חושפים לעיני הציבור גם את הצד השני של המתרס, קרי שאותה אם הגישה נגד אותה צהרונית תלונה בגין שלל עבירות ובין אלה: ניסיון תקיפה של בתה הקטינה; איומים  והוצאת לשון הרע. מבחינת מרשתי, עסקינן במסע נקמני על ידי אותה צהרונית שכל כולו נועד להבאיש ריחה ברבים. מרשתי תנקוט בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותה, גם כלפיה וגם כלפי כל גוף שבחר לסייע לה בהפצת מידע כוזב ובתוך כך השתתף גם הוא בהוצאת לשון הרע״.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?