דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

כלבה הורעלה למוות בצלפון

1.jpg

הרעלה של כלבה במושב צלפון מסעירה את חובבי בעלי החיים. מדובר בכלבה של זוג צעירים שהתארחו בבית במושב ופרסמו בפוסט בפייסבוק את האירוע.

"ביום שישי האחרון (26.5) אני וחבר שלי ישנו אצל חברים במושב צלפון, כשבבוקר בסביבות השעה 11 הכלבה שלנו קאי נכנסה לבית לאחר משחק בשטח של הבית עם נביחות מוזרות, ומשהו היה נראה לא בסדר עם הכלבה מן רעידות כאלה בגוף עם עיוותים בפנים ובגוף. עלינו לאוטו ויצאנו לכיוון בית שמש, נסיעה של 15 דקות מצלפון שבמהלכה מצבה הידרדר מאוד. הרעידות התגברו והפכו לפירכוסים חזקים וקולות מוזרים, שתן וצואה ללא שליטה ובנוסף גם המון קצף מהפה מלווה בשאר נוזלים לא ברורים. כשהגענו לוטרינר הצוות החל בפעולות החייאה שנמשכו כשתי דקות, והודיעו לנו שאין כבר מה לעשות והיא מתה”.

לדברי בעלי הכלבה, הווטרינר אמר שלפי הסימנים כנראה מדובר בהרעלה של חומר זרחן אורגני, האסור לשימוש משנת 2007. “התוודענו לדעת שזה לא המקרה הראשון לא השני וגם לא השלישי במושב והיו גם כלבים שהורעלו בחצר הבית שלהם. חשוב שלבעלי כלבים אחרים מהאזור של מושב צלפון יזהרו וחשוב לתפוס את האחראי למעשים האלו".

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר כי הם לא מכירים את האירוע. וטרינר המועצה, ד"ר עמוס ברזילי, מסר כי לפי תיאור התסמינים מהם סבלה הכלבה מדובר בהרעלה זדונית של אדם שהשתמש בחומרים כנגד מזיקים בחקלאות המכילים זרחן אורגני או פחממנים אורגניים.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?