דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 במאי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

צעיר מצור הדסה נדון ל-5 שנות מאסר בגין סחר ברימוני הלם

רימון הלם

בית המשפט המחוזי בירושלים (כב' השופטת דנה כהן-לקח) גזר על שי משה, 25, תושב צור הדסה, 5 שנות מאסר, מאסר על תנאי וקנס בסך 10,000 שקלים וזאת לאחר שהורשע לפי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בביצוע עבירות של רכישת נשק ונשיאה והובלה של נשק בצוותא.

על פי כתב האישום המתוקן, בסוף שנת 2020 קשר שי משה קשר עברייני עם נגד קבע בצה"ל, לפיו הנגד יגנוב מצה"ל ארגזים של רימוני הלם ויעבירם לנאשם תמורת 2,500 שקלים לכל ארגז. במהלך הקשר העברייני הנגד נהג לשלוח למשה תמונות של היצע הנשק במכולה עליה היה אמון, וזאת כדי שהנאשם יתרשם מהסחורה הפוטנציאלית אותה הנגד יכול לגנוב. במהלך השנים 2021-2020 הנגד מכר למשה ארבעה משלוחים של כ- 16 ארגזי רימונים אותם גנב מצה"ל.

בפרשה מעורבים ארבעה נאשמים נוספים, שניים מהם הועמדו לדין בבית דין צבאי, אחד מהם הורשע בשלוש עבירות של סיוע לרכישת נשק וכן בעבירה אחת של שיבוש מהלכי משפט, ונדון במסגרת הסדר טיעון ל-20 חודשי מאסר, מאסר על תנאי וקנס כספי. דינו של נגד קבע בצה"ל אשר מכר לנאשם את רימוני ההלם שגנב מצה"ל טרם נגזר.

שני מעורבים אחרים הועמדו לדין בבית המשפט המחוזי בירושלים, אחד מהם הורשע לפי הודאתו בעבירה אחת של סיוע להחזקת נשק ונדון במסגרת הסדר טיעון ל-9 חודשי עבודות שירות ומאסרים מותנים. דינו של מעורב נוסף, אשר הורשע בעבירה אחת של נשיאה והובלה של נשק, טרם נגזר.

 התובע עו"ד שי עציון מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) ביקש לקבוע בעניינו של שי משה מתחם עונש הולם בין 8-4 שנות מאסר בפועל ולגזור עליו 6 שנות מאסר, זאת לאור מאבק הפרקליטות במיגור תופעת החזקה וסחר בכלי נשק לא חוקיים בציבור.

בית המשפט קבע בגזר הדין כי "הערכים המוגנים במסגרת עבירות נשק, ובכללן עבירות של רכישת נשק וכן נשיאה והובלה של נשק בהן הורשע הנאשם, הם הגנה על שלום הציבור וביטחונו, וכן שמירה על שלמות גופו ורכושו של אדם. זאת נוכח התוצאות הקשות שעלולות להיגרם בגין שימוש בנשק על ידי מי שאינו מיומן בכך, או על ידי גורמים עבריינים או גורמי טרור שהנשק עלול לעבור מיד ליד ולהגיע אליהם".

 

(פרטים מלאים על הפרשה בגליון הקרוב של "בקיצור" ) 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?