דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 ביולי 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ערך לדרך

טקס סיום קורס חובלים מחזור 141 התקיים ביום רביעי השבוע (9.9) ובו זכו 37 צוערים לקבל את דרגות הקצונה ולהימנות על צוות הפיקוד הבא של זרוע הים. אחד המסיימים הינו סגן עמר שפירא, בן 22 מקיבוץ צרעה, בנם של יענקל'ה ורונית ואח לשחר ורעות.

קורס חובלים הוא חלק ממסלולי הצמרת של צה"ל וידוע כקורס יוקרתי, מאתגר ואינטנסיבי. אורכו שנתיים ו-4 חודשים, והוא מקנה לבוגריו תואר אקדמאי, רישיון 'סקיפר', ניסיון פיקוד של 5 שנים ודרגות קצונה.

לפני שהתגייס עשה עמר שנת שירות ב"כנף של אהבה", פנימייה לנוער בסיכון, שם תיפקד כאח גדול עבור החניכים שלו, ורקם איתם קשרים אישיים קרובים וחזקים.

אחד מחניכיו היה אדיר ז"ל. הקשר בין עמר ואדיר היה מיוחד במינו. עמר היווה לו מודל לחיקוי ועזר לו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמו. כאשר סיים עמר את שנת השירות והתגייס לקורס החובלים, רצה אדיר ללכת בעקבותיו ולעשות מכינה קדם צבאית על מנת שיוכל להתגייס כלוחם לזרוע הים.

במהלך הקורס, נודע לעמר כי אדיר נרצח בעקבות קטטה בפנימייה. הידיעה טלטלה אותו עמוקות, והוא החליט להקים פרויקט לזכרו הנקרא "ערך לדרך", בו הנציחו הצוערים את אדיר תוך העברת תכנים חינוכיים בקורס החובלים ובבתי ספר ברחבי הארץ.

בעקבות מותו של אדיר, התעצם הרצון של עמר לסייע בחינוך לנוער בסיכון. "אני רוצה לעזור לנערים והנערות האלה לזכות בחיים טובים ואיכותיים, כמו שמגיע להם. אני אהיה שם בשבילם במקום כל אלה שלא", הוא אומר היום.

הבחירה של עמר להגיע לקורס ולשרת שירות משמעותי וארוך, הינה חלק בלתי נפרד מתפיסתו הדוגלת בערכים של תרומה ונתינה. "כחובל, חובתי היא להגן על המדינה והאזרחים בכל מחיר, ולהיות מפקד ראוי לחיילים שלי", הוא מדגיש ומוסיף, “זו גאווה גדולה עבורי להגיע לסיום הקורס, ואני מצפה בקוצר רוח להתחיל את דרכי חובל בזרוע הים ולשמור על גבולותיה הימיים של מדינת ישראל".


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?