דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 05 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

קמייסקי: הרגשתי שאני קורס


יאיר קמייסקי

יו"ר ועד צור הדסה, יאיר קמייסקי, וסגניתו, דלית רוסו, הודיעו השבוע (18.8) כי הם מחליפים תפקידים באופן מיידי. רוסו תשמש כיו"ר הוועד וקמייסקי יחזור לשמש כסגן יו"ר הוועד, תפקיד אותו עשה גם בקדנציה הקודמת.

על ההחלטה לפרוש מתפקיד היו”ר אמר קמייסקי: “הרגשתי שאני קורס. במשך יותר מחמישה חודשים אני משמש כיו"ר הוועד ומנכ"ל היישוב בפועל, כל זאת בהתנדבות מלאה וכשאני צריך לעבוד בעבודה השוטפת שלי. לנהל יישוב יותר גדול מירוחם, של יותר מ-10,000 תושבים, וזאת כשאני מתפרנס מעבודה אחרת. זה עומס אדיר”.

- היה ברור לך שדלית היא המתאימה להחליף אותך?

"לפני הבחירות ביקשתי מדלית להיות היו"ר, היא נרתעה. אין לי בעיה להיות מספר שניים. עכשיו היא הסכימה. אנו רוצים סגן נוסף, ופועלים לקבל אישור לזה”.

- הלחץ והביקורת שהיו ברשתות החברתיות ביישוב לא השפיעו עליך ?

"הלחץ ברשתות החברתיות לא מעניין אותי. אין לי פייסבוק ואני לא מחובר לווטסאפ. אני לא שם”.

- מה האתגר שאיתו מתמודד הוועד ביישוב היום?

"מנסים לייצר מינהלת, בזה אנחנו עוסקים עכשיו. לבנות ארגון מקצועי יותר, המתאים לגודל של היישוב ויוכל לקדם נושאים רבים. יצאנו במכרזים למנהל מחלקת בטחון וחירום, מנהל מחלקת שפ"ע, מנהל מחלקת פרויקטים. תפקיד המנכ"לית הוא לנהל את המערך הזה, לפתור בעיות של תקציבים ולגייס משאבים, ותפקיד מנהלי המחלקות הוא לקדם כל אחד את התחום שלו".

- מה הקשיים שאיתם מתמודד הוועד ביומיום ?

"הקושי הנוסף הוא שאנחנו לא עצמאיים. אנחנו תלויים בהחלטות של המועצה. כל דבר שרוצים להזיז צריכים את המועצה. כמו למשל הקמת גדר הבטחון, שדורשת כל מיני מהלכים ומתעכבת. יש כסף – אבל אין פונקציה מקצועית במועצה שמקדמת זאת”.

דלית רוסו

יו"ר הוועד הנכנסת, דלית רוסו, 46, היא אמא לשלושה, המשמשת כמנהלת שירותי הסבת נתונים בחברת מחשבים בירושלים. היא שימשה כארבע שנים כיו"ר הנהגת בי"ס היסודי "הדסים".

בשיחה עם "בקיצור" היא הודתה ליאיר קמייסקי "על תקופה מורכבת של כהונה כיו"ר הועד בתקופה של היעדר שדירה ניהולית בישוב. יאיר ביקש לסיים את תפקידו כיו"ר ועד מסיבות אישיות - וביקש ממני לקחת אליי את המושכות”.

- איזה דברים את רוצה לקדם ביישוב?

"אני חיה בצור הדסה קרוב לעשרים שנה, היישוב חשוב לי מאוד ולכן בחרתי להיענות בחיוב לבקשה. אני מאמינה גדולה בקהילה של היישוב ובטוחה כי יש בידינו את היכולת לקלוט תושבים חדשים, לשמר על הקהילתיות שהצמחנו בישוב לאורך השנים ולקיים כאן קהילה תוססת ומכבדת. האתגרים העומדים לפתחינו אינם פשוטים ועלינו לשנס מותניים ולשלב ידיים כדי לעמוד בהם בהצלחה. מודה לחברי הועד על האמון שנותנים בי ומאחלת לכולנו המשך חופשת קיץ נעימה”.

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?