דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

קריית יערים: מ-2000 בבידוד לאפס הדבקות

        

היישוב קריית יערים (טלזסטון) שעשרות מתושביו אובחנו כחולים בקורונה וקרוב ל-2000 מתושביו נאלצו לשהות בבידוד, רשם השבוע (נכון ל-29.3) ירידה חדה בהיקף התושבים שבבידוד והישג מרשים: אפס הדבקות.

בראיון שנתן ראש המועצה, יצחק רביץ, לעיתון 'גלובס' הוא הסביר את הסוד להישג : "כששומרים על בידוד בלי פשרות ועיגולי פינות זה עובד. שומרים מרחק. עבדנו באגרסיביות, הרבה יותר ממה שהציבה הממשלה. כך למשל סגרתי כמעט לחלוטין את המכולת, ומי שהגיע לפתחה, השאיר רשימה, או שהתקשר בטלפון למוקד המיוחד שפתחנו, ועובדים של המועצה הכינו את המשלוח. קו הטלפון עבד עשרים וארבע שבע”.

לדברי רביץ, "לא היו הפרות. אכפנו את זה באמצעות הסברה בעיקר, סיורים ברחובות ועם הרבה הרבה סיוע לתושבים. היום ירדנו ל-150 איש בבידוד, לעומת אלפיים קודם לכן, חלק ניכר מ-30 אלה שנדבקו החלימו, וכל מי שהיה באישפוז יצא ממנו ברוך ה'. בשבת שום בית כנסת לא היה פתוח, מתפללים יצרו מניינים של עשרה ברחובות, וחלקם התפללו ושרו במרפסות מאוחדים לתפילה".

רביץ ממליץ לראשי רשויות מקומיות שלא להתפשר ולנקוט בצעדים לא פופולאריים. "לקבל החלטה שמחליטים את ההחלטות הקשות הלא פופולאריות. זה בניגוד לאינסטינקט הבסיסי של נבחר ציבור לרצות את בוחריו את שולחיו. כשנחשפתי לעניין הבנתי שחייבים לעשות הכל כדי להציל חיים, זה ראשון במעלה...להקדים את משרד הבריאות בהנחיות, לברר מראש אם יש חולה, איזה מסלול עשה ולפעול לבידוד מי שהיו עמו במגע עוד בטרם יעשה זאת המשרד. לסגור את המכולות הקטנות...עגלות הסופר, המדפים והקופות היו מגורמי ההדבקה הגדולים. לדאוג לפעילויות לתושבים שבבידוד והסגר. ולהתפלל, הרבה. אם לא היינו נוקטים בצעדים האלה, אלוהים ישמור היכן היינו היום".

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?