דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 31 במרץ 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

קרית יערים לקראת סגר כללי

קריית יערים (צילום: דב גרינבלט)

 

היישוב החרדי קרית יערים (טלז סטון) צפוי להפוך ליישוב הראשון בישראל שיוטל עליו סגר כללי. כך עולה מדברים שאמר היום שר הבריאות ומהודעה של משרד הפנים כי יוזרם ליישוב תקציב חירום מיוחד.

בקריית יערים מתגוררים כ-6000 איש, המשתייכים רובם ככולם לציבור החרדי. ביישוב נרשמה ההתפרצות החמורה ביותר של הקורונה בישראל, ונכון ליום שני (16.3) יש ביישוב שמונה חולים מאומתים, ועוד כ-1500 איש בבידוד.

שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר היום אחר הצהריים בשידור רדיו כי "יש מקום מסוים בישראל שיש בו ריבוי גדול של מקרים. שוקלים לעשות סגר על ישוב אחד". בהמשך דווח כי גם המשטרה מבקשת להטיל סגר כולל על היישוב.

האתר 'בחדרי חרדים' דיווח היום כי ראש המועצה המקומית קרית יערים, יצחק רביץ, ביקש להכניס את היישוב לסגר כללי. כמו כן, הוא פנה למשרד הפנים בבקשה לקבל סיוע תקציבי לאור המצב שאליו נקלעה המועצה ובידודם של כ-1,500 תושבים.

ממשרד הפניםנמסר כי המנכ"ל, מרדכי כהן ואגף התקציבים במשרד הפנים, פועלים לזירוז ההליך הביורוקרטי במטרה להעביר ליישוב סיוע ראשוני בגובה של כחצי מליון שקל, שיסייע למועצה במצוקה התזרימית שבה היא שרויה.

יש לציין כי ליישוב קרית יערים יש יחסים מיוחדים עם מפלגת ש"ס השולטת במשרד הפנים, ובשנים האחרונות ניסו ראשי המפלגה לקדם ביישוב בנייה של מאות יחידות דיור וכן הרחבה של שטח היישוב על שטחים של מטה יהודה, כולל העברת שטח מתחם ג"ג בנווה אילן לקרית יערים.


 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?