דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

רמת רזיאל: קרן יישובית לתמיכה בשעת קורונה

לנוכח המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעו כמה חברים ותושבים במושב רמת רזיאל בשל מגיפת הקורונה, פתחו כמה חברים במושב ביוזמה אותה הם מכנים "קס"ם - קרן סיוע מושבית". בהסכמתה של מנהלת סניף 'סופר אופיר' במושב, נפתח בסופר כרטיס ושמו "קס"ם", ומי שיכול נקרא לתרום לכרטיס בעילום שם. במקביל, מוזמן כל תושב רמת רזיאל שזקוק לכך, לרכוש מצרכים במכולת (עד 1000 שקל בחודש) ולחייב את כרטיס "קס"ם".

את יוזמת "קס"ם" מנהלים שני יזמי הקרן - חבר באגודה השיתופית ותושבת בהרחבה, שמסרו כי היוזמה מבוססת על אמון ואנונימיות, והנתרמים נדרשים רק להשאיר מספר תעודת זהות (ולא שם). על מנת לעודד את הנזקקים שמתביישים להציג את חולשתם ברבים - מתאפשרת גם הזמנה ישירה מהסופר.

לרשותו של מי שנזקק ליותר מהתקציב החודשי עומדים שני פסיכולוגים מתנדבים מהישוב, שמציעים לנזקקים פגישה אישית ולאחריה הם יכולים להמליץ על הגדלת ההקצבה.

היוזמה פורסמה באמצעות מזכירות המושב, בתמיכתם של ועד האגודה והוועד המקומי. היזמים שמחים לבשר כי היוזמה נתקבלה בחום רב בישוב, והיא קלה מאד ליישום. לדבריהם, מספר התורמים ברמת רזיאל גדול ממספר הנתרמים, והיתרות בכרטיס "קס"ם" עונות על צרכי התושבים. הם קראו לישובים נוספים לנקוט ביוזמה דומה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?