דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

רשת בתי המלון "אוליב" תבנה מלונות במרחב הכפרי

"התיירות הכפרית הינה עוגן מרכזי במרחב הכפרי". טקס החתימה על ההסכם (צילום: דוברות תנועת המושבים)

תנועת המושבים ורשת בתי המלון "אוליב" חתמו השבוע על הסכם לשיתוף פעולה בהקמת בתי מלון ואטרקציות תיירותיות במושבים ובמרחב הכפרי. מדובר בסנונית ראשונה לקידום תיירות כפרית על מתחמי הקרקע המיועדים לתעשייה, מסחר ומלונאות הנמצאים בכל מושב.

ההסכם מתמקד בהקמת מלונות ואטרקציות תיירותיות במושבים ובמרחב הכפרי בכל רחבי הארץ. ההסכם כולל הצעה מפורטת לאגודות השיתופיות במושבים לייזום פרויקטים מניבים בתחום התיירות והמלונאות בשטחים המשותפים, שלהם תוכניות בניין ערים (תב"ע) בתוקף, או תוכניות כוללניות אשר צריכות לעבור שלב של תוכניות מפורטות. כמו כן, ההסכם מציע לתת מענה מקצועי והדרכה למושבים בעלי פוטנציאל תיירותי שטרם החלו הליכים תכנוניים ויזמיים.

מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, עמית יפרח: "התיירות הכפרית הינה עוגן מרכזי במרחב הכפרי ומנוע צמיחה מחולל שינוי אזורי. אנו שמחים על שיתוף פעולה עם שחקן מרכזי בתחום התיירות בישראל אשר ירים את המרחב הכפרי ואת ההזדמנויות הטמונות בו".

בעלי רשת מלונות אוליב, עמית פורת: "החיבור שלי לתיירות הכפרית הוא 'מהשורשים' כיזם וחבר מושב מילדות ועד היום, משפחתנו היא דור רביעי למייסדי מושב ולכן זו פשוט זכות גדולה עבורי לסייע ולקחת חלק בפיתוח התיירות הכפרית. אני מברך על שיתוף הפעולה עם תנועת המושבים ומבקש להודות לעמית יפרח ולאיתם בירגר. אנו בטוחים כי משיתוף הפעולה ייצאו דברים גדולים לטובת המושבים".

 מנכ"ל החברה הכלכלית של תנועת המושבים 'מושב כלכלי', איתם בירגר: "אנחנו ממשיכים לאתר וליצר לאגודות הזדמנויות לפיתוח כלכלי מניב. תחום התיירות הכפרית וההסכם עם קבוצת אוליב מייצר הזדמנויות חדשות וטבעיות למושבים ברחבי הארץ. הקמת מלון תייצר תנופה גם לתעסוקה ועסקים נוספים במושב ובמרחב הסובב לו".

תנועת המושבים היא תנועת ההתיישבות הגדולה במדינה והמייצגת כ-380 מושבים מכל רחבי הארץ. לרשת המלונות אוליב יש כיום 15 בתי מלון בפריסה בכל רחבי המדינה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?