דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 03 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שבוע בטיחות הילד: "אל תגידו לי זה לא יקרה"

 

בקי מעוז, מריה שאוס, הרב אריאל נזרית ונג'אח ג'בארין שכלו את ילדיהם בתאונות שונות. עכשיו הם מבקשים מכל ההורים – "אל תגידו לי זה לא יקרה". אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "תאונות ילדים הן אינן גזרת גורל ניתן למנוע אותם".

רוי, בנה של בקי מעוז, נהרג בנפילה מקומה 12, עדו, בנה של מריה שאוס, טבע למוות בשיט בחו"ל, אביטל רחלי, בתו של הרב אריאל נזרית, טבעה למוות בצימר, ועוביידה בנה של נג'אח ג'אברין נהרג בתאונת דרכים. ארבעת ההורים נרתמו לקמפיין של ארגון בטרם להעלאת המודעות, ובו הם פונים להורים ומבקשים "אל תגידו לי זה לא יקרה, כי זה יכול לקרות לכולנו".

הקמפיין עולה במסגרת שבוע הבטיחות הילד שחל השבוע (14-19 במאי). לצד הקמפיין, עורכים בארגון בטרם מגוון אירועי הסברה ברשויות מקומיות, בתי חולים, קופות חולים ובארגונים מהמגזר העסקי. חברת שופרסל נרתמה אף היא ויצאה בימים האחרונים במבצע התרמה לארגון בטרם הנועד להרחבת הפעילות.

לפי נתוני ארגון בטרם, מתחילת שנת 2023 נהרגו 26 ילדים בתאונות: ארבעה מהם טבעו למוות, שניים נספו בשריפה, שניים נהרגו כתוצאה מחנק, ילדה אחת נהרגה מנפילת עץ, ילד אחד מנפילת שער ועוד 16 ילדים נהרגו בתאונות דרכים.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "שבוע בטיחות הילד מהווה עבורנו הזדמנות מיוחדת להאיר זרקור על הבעיה הכואבת של היפגעות ילדים בתאונות. מידי שנה מגיעים לחדרי המיון למעלה מ-200 אלף ילדים שנפגעו בתאונות שניתן היה למנוע את רובן. אני מצטרפת לארבעת ההורים היקרים שאיבדו את היקר להם מכל, וקוראת להורים - אל תגידו לי זה לא יקרה, תאונות ילדים הן אינן גזרת גורל. הקפדה על הנחיות הבטיחות ושמירה על סביבה בטוחה יכולות למנוע את מרבית התאונות".

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?