דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 20 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שדות מיכה: נעצר חשוד בהשלכת רימון לבית דודו

צעיר תושב בית שמש נעצר לאחרונה בחשד כי השליך רימון הלם לחצר בית במושב שדות מיכה. מעצרו של הצעיר הוארך כמה פעמים ובמשטרת מטה יהודה אומרים כי הם נחושים להביא את הצעיר לדין במהירות האפשרית.

פיצוץ עז. רימון הלם

הפרשה החלה ביום שישי לפני כשבועיים (23.10) כאשר בשעות הלילה התפוצץ רימון הלם בכניסה לבית מגורים במושב שדות מיכה. באירוע לא נרשמו נפגעים בנפש אך כתוצאה מהפיצוץ העז נגרם נזק לבית.

שוטרי מטה יהודה שהוזעקו לשדות מיכה החלו לברר את נסיבות האירוע. במהלך החקירה התברר כי בעל הנחלה מסוכסך עם אחיינו, צעיר בן 24 מבית שמש המוכר למשטרה, וזאת על רקע עסק משפחתי שניהל הצעיר בשטח הנחלה. בעקבות סכסוך משפחתי שנתגלע ביניהם החליט הדוד לסגור את העסק וניתק את החשמל. לפי החשד, בתגובה לצעדיו של הדוד הגיע החשוד בליל שישי לביתו של דודו, ניתק את החשמל בדירת המגורים והשליך רימון הלם לעבר הדירה. באותה עת שהתה בדירה דודתו שנבהלה מהפיצוץ העז.
שוטרי ולוחמי מג"ב מתחנת מטה יהודה שפתחו בחקירה, איתרו את החשוד כעבור מספר שעות סמוך למושב שדות מיכה כשבכיסו נתפסה סכין. החשוד סרב לשתף פעולה בחקירה והובא לפני בית המשפט בירושלים. מעצרו הוארך מספר פעמים ע"י בית המשפט.
מפקד התחנה, סנ"צ אילן נתנאל, שיבח את שוטרי ולוחמי מג"ב של התחנה על פעילותם המהירה וציין "מדובר באירוע חמור בו בוצע שימוש באמצעי לחימה שיכול היה לגרום לפגיעות קשות בחפים מפשע. הפעילות המורכבת והמהירה של שוטרי ולוחמי מג"ב של התחנה הובילה למעצרו המהיר של החשוד והארכת מעצרו".

במושב שדות מיכה אמרו כי מדובר בעניין משפחתי שתושבי המושב אינם מעורבים בו. לדברי תושבים במושב, לאחרונה ביצעו כוחות הבטחון פעילות נמרצת במושב והצליחו לעצור את גל הפריצות והכניסות שהמושב סבל ממנו בתקופה האחרונה. התושבים אמרו כי האירוע החמור אינו מייצג את השקט ממנו נהנים תושבי שדות מיכה בשבועות האחרונים.

 

יאיר לביא

bekitzurya@gmail.com

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?