דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

כתב אישום בפרשת מותה בתאונה של בת 6 משדות מיכה

הילדה חזרה לרכב ההסעות כדי לקחת את המעיל שלה. אזור התאונה בשדות מיכה

כתב אישום הוגשה כנגד נהג רכב הסעות, אביגדור מקייס, 60, מבית שמש בפרשת התאונה הקטלנית שבה נהרגה ילדה במושב שדות מיכה. באופן לא ברור, הוצא איסור פרסום על כל פרט מזהה ביחס לקטינה, למרות שפרטי האירוע פורסמו בעבר בהרחבה בשבועון 'בקיצור'.

מכתב האישום עולה כי ביום ראשון, 3/3/19, סמוך לשעה 16:00, הסיע הנאשם תלמידים מבי"הס הממלכתי-דתי ז'בוטינסקי מבית שמש, ברכב הסעות ובו 20 מקומות ישיבה, כשהוא נוהג בכיוון כללי מבית שמש לשדות מיכה. בין הילדים הייתה גם ט', בת ה-6, תלמידת בית ספר.

במהלך הנסיעה, נהג הנאשם בתוך הישוב שדות מיכה בכביש דו סטרי סלול אספלט ושולי עפר/כורכ, מזג אוויר היה נאה והראות הייתה טובה. בשלב מסויים עצר הנאשם בכביש סמוך לבית מגוריה של המנוחה וט' ירדה מן ההסעה. הנאשם המשיך בכביש ולאחר מספר מטרים הסתובב סיבוב פרסה על מנת להמשיך במסלולו.

בשלב זה, הבחינה ט' כי שכחה את המעיל בהסעה, וסימנה לנאשם שיעצור, והנאשם עשה כן. אחד הילדים בהסעה העביר למנוחה את מעילה דרך חלון דלת ימין של ההסעה ואז, החל הנאשם בנסיעה בטרם וידא כי המנוחה התרחקה מההסעה, ודרס את המנוחה באופן שאחד מגלגלי הרכב פגע בראשה.

כתוצאה מהתאונה נגרמו לט' פגיעת ראש קשה. היא פונתה לבית החולים במצב קשה ולא יציב, כשהיא מחוסרת הכרה ומונשמת וסובלת מפגיעת ראש קשה. כשעה לאחר הגעתה לבית החולים, היא נפטרה.

במעשיו האמורים לעיל גרם הנאשם, ברשלנות תוך שימוש ברכב, למותה של המנוחה, רשלנות אשר באה לידי ביטוי שהוא לא ווידא שהמנוחה התרחקה מרכב ההסעה.

כזכור, עם היוודע על דבר התאונה הקטלנית השתרר אבל כבד במושב שדות מיכה. ט' היא הבת הבכורה מבין ארבע אחיות של בני זוג המתגוררים במושב. בסמוך לבית המשפחה במושב הוקם אוהל אבלים, ומאות מנחמים הגיעו כדי להשתתף באבל הכבד שנפל על בני המשפחה.

תושבים בשדות מיכה טענו כי תחום הסעות התלמידים במטה יהודה מנוהל באופן לא מקצועי. לדבריהם, התלמידים מוסעים בכלי רכב לא ייעודיים, הנהגים נמצאים תחת לחץ לבצע נסיעות בזמן קצר, ואין בכלי הרכב מלווה המשגיח על התלמידים בזמן הנסיעה."חייב להיות מבוגר ברכב שעוקב אחרי הילדים", אמר אז שמעון דדון משדות מיכה, ששימש בעבר כנציג היישוב במליאה והנכד שלו היה בהסעה, “הסעות תלמידים זו עבודה מתישה שצריך בשבילה הרבה לב והרבה סבלנות. אם היה מלווה, האירוע היה מסתיים אחרת. מהניסיון שלי ילדים עד גיל 9 צריכים מלווה בהסעה. עכשיו, משפחה שלמה קרסה".

מהרשויות נמסרו תגובות סותרות. במשרד החינוך טענו כי האירוע אינו קשור להנחיות המשרד מאחר ומדובר בהסעה פרטית, לא מפוקחת על ידי הרשות המקומית. בעיריית בית שמש טענו כי מדובר בהסעות של מטה יהודה. ומן המועצה האזורית מטה יהודה נמסר כי המועצה מבצעת תחקיר בנושא ובסיומו יופקו הלקחים. עד היום לא פורסמו תוצאות התחקיר.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?