דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 ביוני 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מי מכיר את בסיס חיל האוויר "שדות האלה"?

צה"ל הודה לראשונה באופן רשמי בקיומו של בסיס חיל האוויר נוסף בשם "שדות האלה", שמפקדו הוא קצין בדרגת אלוף־משנה, כך פירסם השבוע עיתון 'הארץ'.
מדו”ח של חיל האוויר עולה כי החיל מפעיל 11 בסיסים מרכזיים תחת פיקודו, אך עד היום, רק עשרה מהם נחשפו באופן רשמי. במסמכי הצבא, המפורסמים בהתאם לחוק חופש המידע באתר הרשמי של צה"ל, מתואר לראשונה כי קיים בסיס נוסף. שמו של מפקד הבסיס, המצוין במסמכים רק באופן חלקי, הוא אל"מ בנימין.
תחת מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, פועלים כמה בסיסים מרכזיים ברחבי הארץ - מבסיס רמת דוד שבצפון, ועד לבסיס עובדה הסמוך לאילת. מסמך צה"ל המתאר את מבני החילות והזרועות מציין את שמותיהם של כל הבסיסים הכפופים למפקד חיל האוויר, ואת שמות מפקדם.
עד היום, בכל המסמכים הרשמיים של צה"ל לא תואר כי אחד מבין בסיסים אלו הוא זה המכונה שדות האלה. גם אתר חיל האוויר, בו נמצאת מפת בסיסי החיל, לא מפרט היכן ממוקם בסיס שדות האלה, או אפילו מציין את עצם קיומו של הבסיס.

יש לציין כי במטה יהודה קיים מושב בשם 'שדות מיכה' שבסמוך אליו פעל במשך שנים אחדות גן אירועים בשם 'שדות האלה'. גן האירועים פונה בצו בית משפט לפני כמה שנים. במהלך הדיון המשפטי אמר אז אחד מבעלי גן האירועים כי הוא קיבל אישור להפעלת הגן מגורמים צבאיים.

באתר ויקיפדיה ניתן למצוא מידע על בסיס חיל האוויר הפועל, לכאורה, בסמוך למושבים שדות מיכה וזכריה, ולפי הנטען בפרסומים זרים, מצויים בו טילים בליסטיים היכולים לשאת ראש קרב גרעיני.

שדות מיכה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?