דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

צו מניעה ביטל מסיבת יום עצמאות בשדות מיכה

מטרדים קשים של כלי רכב, רעש מחריש אוזניים, שכרות ואלימות. (אילוסטרציה)

משטרת מטה יהודה הוציאה צו מניעה כנגד מארגני מסיבה המונית במתחם 'אחוזת גן עדן' במושב שדות מיכה. במשטרה טוענים כי בשנה שעברה התקיימה במתחם מסיבה המונית שגרמה למטרדי רעש קשים ובה נמכרו סמים ואלכוהול.

מצו המניעה עולה, כי למשטרה נודע על כוונה לקיים מסיבת "יום עצמאות" במתחם. בלשי המשטרה רכשו כרטיסים למסיבה ובשיחה עם היחצ"נית התברר כי למסיבה צפויים להגיע כ-2000 איש (!) ומתוכננות הופעות של אמנים ושל דיג'יי. לטענת המשטרה, בשנה שעברה התקיימה במתחם מסיבה בהיקף דומה שגרמה למטרדים חמורים.

במשטרה מיהרו לפנות למארגני האירוע ולהזהיר אותם מפני קיום המסיבה, אך לא הסתפקו בכך ופנו לבית המשפט בבבקשה להוציא צו מניעה כנגד קיום המסיבה. לטענת המשטרה, מארגני המסיבה עוברים על החוק המחייב הוצאת רשיון לאירועים שמעל 500 משתתפים וכן צפויים למכור במקום משקאות חריפים ללא רשיון. בית המשפט נענה לבקשה וביום שני (16.4) הוציא צו מניעה כנגד קיום המסיבה.

במושב שדות מיכה הנמצא בשפלת יהודה פועלים כ-12 וילות אירוח. ענף המסיבות ב"וילות האירוח" גורר אחריו מטרדים קשים של תנועת כלי רכב, רעש מחריש אוזניים, שכרות ועוד, שנעשים לעיתים קרובות בשעות הלילה ובימי מנוחה.

במהלך השנים האחרונות דיווח עיתון 'בקיצור' על שורה של אירועים פליליים המיוחסים להתנהלות של אירועים ומסיבות במושב. ב-2012 נעצרו ארבעה עובדים במתחם האירוח 'אחוזת גן עדן' שבמושב שדות מיכה, בחשד למעשה אונס בתלמידה שחגגה במקום מסיבת סיום של שנת הלימודים. העובדים הכחישו את המיוחס להם.

רוב התושבים במושב נמנעים, מסיבות מובנות, מלמתוח ביקורת גלויה על המטרדים הרבים שענף "וילות האירוח" גורם. אולם, שלא לציטוט, מודים תושבים במושב כי התופעה הפכה לסיוט שמכביד על חייהם.

בחודש אוקטובר 2017 פשטו שוטרי מטה יהודה על "וילות האירוח" בשדות מיכה ותפסו סמים באחד המתחמים. בחלק מהוילות אותרו חריגות בניה בגינם הוגשו כתבי אישום וצווי פינוי, ליקויים בטיחותיים, נמצאו מים מזוהמים בחלק מהבריכות ואותרו ליקויים בניהול ספרי העסקים.

ממשטרת מטה יהודה נמסר כי המשטרה מתייחסת ברצינות רבה לתלונות על עבירות רעש ואירועים המוניים בניגוד לחוק, וכי לא תאפשר קיום של אירועים כאלה במרחב, ותנקוט במדיניות של אפס סבלנות כנגד מפירי הסדר הציבורי.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?