דלג לתוכן העמוד
יום שני, 21 באוקטובר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נעים להכיר: אפרת שלף טובול

נציגת שורש במליאת המועצה האזורית מטה יהודה

בת 49, נשואה לאייל ואמא ליובל, שחר ודקל

רקע:

נולדתי בקיבוץ מגל כבת שניה מתוך ארבעה ילדים לדליה ואריק שלף. כאשר מלאו לי שבע עברנו למושב שורש. המעבר היה הדרגתי עבורי, אבל כעבור זמן לא רב מצאתי את עצמי מוקפת בקבוצת ילדים שמלווה אותי עד היום. הילדות בשורש הייתה ילדות מאושרת, עם המון חוויות בריכה, עבודה בקיץ בענפי המושב (מלון, בריכה, מטעי פירות וכותנה), קייטנות, מחנות, טיולים ועוד. אני גרה בשורש 42 שנה, למדתי בבית הספר האזורי הרי יהודה ועד היום אני שומרת על קשר עם חברי לספסל הלימודים הגרים בתחומי המועצה ומחוצה לה. בצבא שירתתי בחיל הקשר ביחידת הקשתות, שרות קרבי ומשמעותי. לאחר השרות יצאתי ללמוד בבית הספר למלונאות 'תדמור' לתואר ראשון בניהול בתי מלון. את תחילת עבודתי במלונאות עשיתי במלונות הנסיכה והמלך שלמה באילת. עבדתי במלון שורש 12 שנה ועם סגירתו התחלתי לעבוד במלון יד השמונה בו אני עובדת 12 שנה בתפקיד סמנכ"ל ומנהלת הזמנות.

משפחה:

את בעלי אייל, העובד בהייטק, הכרתי כאשר עשיתי התמחות בניהול בתי מלון באילת. יש לנו שלושה ילדים מקסימים, יובל (18) משרתת בחיל האוויר, שחר (16) ודקל (14) לומדים בבי"ס עין כרם. במשך השנים הייתי פעילה בהנהלות בתי הספר 'אלון' ו'עין כרם', ואני רואה חשיבות רבה למעורבות הורית בדרך של עשייה ותרומה למוסדות המקומיים שלנו. אנחנו גרים במושב מוקפים בהורי, אחיי ואחותי עם בני משפחותיהם, כולם עובדים ולומדים באזור מטה יהודה.

הבית:

כבת ממשיכה, בנינו את ביתנו בהרחבת הבנים במושב שורש. הבית מוקף בגינה ובנוף של הרי יהודה, עם שכנים וחברים טובים. מדי יום שישי בערב אנו מארחים בביתנו את בני משפחתי הגרים במושב ואת חברי.

היום שלי:

את הבוקר אני מתחילה בעבודתי במלון יד השמונה, מקום חם עם שותפים לעבודה מקצועיים ונעימים. אני עוסקת בתפעול המלון ובהזמנות של קבוצות תיירים מהארץ ומחו"ל, נפגשת עם סוכני נסיעות מקומיים וממדינות שונות בעולם, ומדי פעם יוצאת לימי עיון, סמינרים ותערוכות. בגמר יום העבודה אני הולכת לשיעור פילטיס בסטודיו של רונית במסילת ציון, ולאחר מכן ממשיכה לישיבות הנהגת הורים, ועד מושב, מליאה ועוד. בין לבין אני מנקה, מכבסת, מבשלת, עוזרת לבעלי בגינה, ומשתדלת להוציא את הכלב אייס לטיול. ימי חמישי מוקדשים לבילוי עם מועדון החברות הקבועות מהמושב, לא לפני שהכנתי את מטעמי השבת.

הכי אוהבת:

לחזור הביתה, לבעלי ולילדים, לבשל, לאפות ולחכות שבתי תחזור לסופ"ש מהצבא.

פעילות ציבורית:

מאבי אריק, שהיה נציג שורש במליאה מספר פעמים, בימיהם של דוד דוד ז"ל ומאירקה וזיל יבדל"א, למדתי מהי התנדבות ופעילות ציבורית. הייתי בוועדת חינוך ותרבות במושב כשש שנים. יחד עם חברי לוועדה ערכנו טקסי זיכרון מסיבות בחגים, חוגים מחנות העולים, פעילויות סוף קיץ ועוד. כמו כן, קישרתי בין ההורים לבתי הספר בכל בקשה שהתבקשתי לעשות. (דבר שעד היום אני עושה בשמחה). במשך השנים ועד היום אני נמצאת בכל ועדי הכיתות של ילדי. הייתי חברה בהנהגת בי"הס היסודי אלון כשש שנים ובמקביל ועד היום אני חברה בהנהגת הורים בבית ספר עין כרם. ריכזתי את פורום מלונאי מטה יהודה וביחד עבדנו מול מחלקת התיירות של המועצה בתחום פיתוח התיירות והקשר בין התיירנים. כיום אני חברה במליאת המועצה ובוועדת תיירות.

נושאים שאני רוצה לקדם:

הייתי רוצה לחזק את מערכת החינוך בבתי הספר של מטה יהודה. כילדה שלמדה בבי"הס 'הרי יהודה' אני רואה את החשיבות שילדי המושבים ילכו ביחד לאותו בית ספר וייהנו כקבוצה מגובשת בישוב גם מהחינוך הבלתי פורמלי - תנועות הנוער. בתחום התיירות, הקרוב לליבי, הייתי רוצה לחזק את הקשר בין תושבי המועצה לאזור באמצעות בתי המלון, הצימרים, האטרקציות, המסעדות, האומנים, הבשלניות, בעלי היקבים והבירות. אני רואה את החשיבות בכך, שכל תושבי המועצה צריכים להכיר את מה שמציע האזור בו הם חיים, ולאחר מכן, לחשוף לתיירים מהארץ ומחו"ל את האזור המקסים בו אנו חיים, עם הנופים והתרבות המיוחדת ואותנו כחבל ארץ ירוק ופורח. בנוסף, אני רואה מנסיוני הקצר כחברת מליאה, שישנו צורך אמיתי של חברי הוועדים המקומיים להכשרה, עזרה, הכוונה והדרכה בכל הקשור לניהול ישובים. על מנת שחברי ועדים מתנדבים יעשו את הטוב ביותר בחמש השנים שלפניהם, צריך לתת להם את הכלים לכך, ולא לאפשר מצב, שבו כל חבר ועד מקומי נאלץ ללמוד מא' עד ת' מהי מועצה, איך מנהלים תקציב, מהן המחלקות ואיך מטפלים בחורים בכביש. אני מאמינה שאפשר ליצור מנגנון הדרכה מוצלח כדי שכולנו נעשה עבודה מצוינת לשירות התושב ושירות הישוב בו אנו חיים.

חלומות אישיים:

בקיץ האחרון ביליתי בחופשה משפחתית נוספת והפעם בתאילנד. טיול זה גיבש את המשפחה וייצר רצון לעשות עוד טיולים משפחתיים ולגלות נופים ותרבויות שונות בעולם. בהמשך הייתי רוצה לפנות זמן לטובת פעילות התנדבותית עם ניצולי שואה, הגיל השלישי, ולחזק את הקשר בניהם לבין הקהילה. חלום ישן שלי הוא ללמוד ולעסוק בעיצוב פנים אני מקווה שעוד אוכל להגשים חלום זה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?