דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שחלילה אף אחד לא יהיה שקוף

שם: לימור דהן

גיל: 38

מגורים: מזכרת בתיה

מצב משפחתי: נשואה + 4

מורה בבי"ס: מתתיהו, צלפון

מקצוע הלימוד: מחנכת בכיתה ו' ומורה לשפה

ותק בהוראה: 10 שנים

המוטו שלי כמורה: אני רואה בתחום ההוראה – תחום שעוסק בדיני נפשות. ולכן חשוב לי לראות את התלמיד! לפני הכל! להסתכל לתלמיד בעיניים, לשאול לשלומו, לזהות תספורת חדשה ולהחמיא לו, לברך אותו שיתחדש על הנעליים החדשות. פשוט לראות אותם. שחלילה אף אחד לא יהיה שקוף.

הדמות החינוכית שהכי השפיעה עלי: הרבה אנשים השפיעו עליי לאורך החיים אך אני סבורה שהאדם שהכי השפיע עליי הוא הבן הבכור שלי. ראשית, הוא הפך אותי לאמא אך מעבר לכך הוא, ושאר שלושת ילדיי, מלמדים אותי הרבה דברים על החיים בכלל ועל עצמי בפרט. הילדים שלנו הם התיקון שלנו. אני מאמינה באמונה שלמה שבזכות ילדינו אנו זוכים לעבוד על המידות שלנו. ולכן צריך לעצור את מירוץ החיים שלנו ופשוט להיות איתם ולהקשיב להם.

הכי חשוב בלימוד הדור הצעיר: שאלה מצוינת. לדעתי המידה הכי חשובה היא מידת האיפוק והסבלנות. לילדים של היום, בגלל עולם האינסטנט שלנו, קשה מאוד לדחות סיפוקים. הם רוצים כאן ועכשיו. תלמיד עם סבלנות זוכה בכל הקופה!

הכי חשוב לי כמורה בימי הקורונה: שיש בורא עולם אחד לעולם. יש מנהל לעולם הזה שדואג לכל הנבראים שלו בהשגחה פרטית מלאה ומדויקת. ה' לא ברא ועזב, אלא הוא נשאר להשגיח. הוא פה והמשימה שלנו היא לאפשר לו לתת לו להיכנס לחיינו. אדם ששם את מבטחו בה' יתברך לא יעבור טלטלות קיצוניות גם בימים שכאלו וגם בימים כתיקונם.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?