דלג לתוכן העמוד
יום שני, 08 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שחקן הטניס צולל עמוק

השבוע הסתיים קורס צוללן היוקרתי ואחד הלוחמים שיזכו לענוד את סיכת הצוללן הוא סמל א', בן 20 מצור הדסה, הצפוי להשתלב במערך הלוחמים של אח"י תנין במגמת מכונה.

קורס צוללן הינו אחד הקורס התובעניים ביותר בצה״ל, ומתוך מאות המועמדים בשלב הראשוני מסיימים אותו רק בודדים. הקורס נמשך כשנה וחודשיים ומחולק לשני שלבים מרכזיים: שלב בסיסי ושלב ייעודי.

השלב הבסיסי הינו השלב הראשון והמנפה ביותר. בשלב זה בוחנים את את היכולות הפיזיות והחוסן של הלוחמים בעזרת מסעות, אימונים, הפלגות ‏והסתגלות לחיי שגרה המרוחקים מן הבית. השלב נגמר במסע מאתגר ומפרך, שבסופו הלוחמים עוברים לשלב השני, השלב הייעודי, שבו הם מקבלים את הכותפות החושפות את המגמה המקצועית שבה הם יתמחו.

בשלב הייעודי הלוחמים לומדים את מקצועם ותפקידם בצוללת על מנת שיוכלו לבצע את תפקידם באופן המקצועי ביותר בזמן אמת. את החודש האחרון של הקורס עוברים הלוחמים בשהיות בצוללות המבצעיות של זרוע הים, ונחשפים ‏לשגרת הפעילות העתידית במגוון הפעילויות השונות של הצוללות.

בסוף הקורס, מקבלים הלוחמים את סיכת הצוללן היוקרתית ורשמית הופכים הלוחמים להיות לוחמים בשייטת 7 של זרוע הים, שייטת הצוללות.

א', 20, גדל בצור הדסה. הוא שיחק טניס מגיל צעיר ובמשך 14 שנה השתתף בתחרויות טניס ארציות ובן לאומיות, ואף שימש כמאמן טניס במשך שלוש שנים. שחייה הייתה עבורו לא יותר מתחביב צדדי. לפני הגיוס הוא יצא לשליחות התנדבותית בבית יתומים באפריקה ושם שהה במשך חודש וחצי.

לקראת הגיוס הוא קרא על השירות בצוללות ומצא כי הוא מתחבר מאוד לערכים של לוחמי הצוללות ואוהב את הים, וכך החליט לנסות והתקבל לקורס. הוא התגייס בפברואר 2019 היישר לקורס צוללנים ההתחלה הייתה עבורו מאתגרת גם בגלל הקושי הפיזי וגם הריחוק מהמשפחה.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?