דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שיאן המילואים לשנת 2018

סרן (מיל.) ניר זקס

 

סרן (מיל') ניר זקס, הוא שיאן המילואים של אזור ירושלים לשנת 2018. במהלך השנה האחרונה הוא שירת במילואים 133.5 ימים שהם יותר מארבעה חודשים . זקס, נשוי, עובד ככלכלן ובמילואים הוא משרת כמפקד פלוגה בחטיבה 228 של יוצאי נח”ל.

הוא התגייס לגדוד 50 בנח"ל ולאחר מכן יצא לקורס מ"כים ולקצונה, ושירת כמ"מ בגדוד. עם שחרורו הוצב כמ"מ מרגמות בפלוגה המסייעת ולאחר חמש שנים במילואים מונה להיות מפקדה. בימים אלה סוגר שנה שנייה כמ"פ.
חוויה זכורה משירות המילואים: "קורס מ"פים שעברתי בשירות המילואים. זו הייתה חוויה מעניינת שנתנה לי פרספקטיבה שונה בתור אדם שכבר יצא לאזרחות והגיע לעשות קורס עם חיילים סדירים. זה החזיר אותי אחורה וחיבר אותי לצבא מחדש. מיד כשסיימתי את הקורס התחלתי תעסוקה מבצעית עם הגדוד בגוש עציון. עד אז ביצענו רק אימונים אז זו הייתה חוויה משמעותית מאוד".
יחסו לשירות המילואים: "למרות שהשירות יכול להיות לא נוח או קשה פיזית לפעמים, אני מבין את החשיבות העצומה שלו. כשעוברים משהו קשה אבל יודעים עד כמה הוא חשוב, בסופו של דבר זוכרים ממנו רק את הדברים טובים".
שונות: "מחוץ למילואים אני חובב וסופרט העיקר כאוהד וחבר עמותה בהפועל קטמון ירושלים. הייתה לנו שנה קצת מאכזבת אבל אני מאמין שבקרוב נעלה ליגה. מקווה שבעונה הבא יהיו לי פחות מילואים על חשבון משחקי בית".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?