דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שיעור באזרחות מעצימה

“העם בוחר את ראש הממשלה”. הנשיא ריבלין וראש העיר בלוך בכניסה לתיכון ברנקו וייס

מאז שנבחרה לראשת העיר בית שמש מתגלה ד"ר עליזה בלוך כאשפית תקשורתית המצליחה לייצר מהפך משמעותי וחיובי בדימוי של העיר בקרב כלי התקשורת בארץ, ואפילו בחו"ל. השבוע, שוב העלתה בלוך את בית שמש לכותרות כאשר אירחה את נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, במסגרת "שיעור באזרחות" לתלמידי התיכון בעיר.

התמונה שבה נראים שני האישים בכניסה לתיכון 'ברנקו וייס' בעיר, אותו הקימה וניהלה בלוך במשך שנים רבות, מחדדת את המהפך התודעתי שעובר על תושבי בית שמש, אשר בעשר השנים האחרונות היו תחת הצל הכבד של התחרדות העיר והנטישה המזורזת של אוכלוסייה בעלת גוון חילוני ומסורתי.

האירוע שהתקיים בצל הבחירות לכנסת שיתקיימו בעוד שבועיים כלל בתוכו גם דרמה תקשורתית, שהגיעה כאשר הנשיא השיב לשאלה של תלמיד תיכון, שתהה כיצד יחליט הנשיא על מי להטיל את הרכבת הממשלה.

"אם 61 חברי כנסת מבקשים להטיל את התפקיד על אחד מהאנשים אזי הפור נפל כי רוב נציגי העם מבקשים להטיל את התפקיד על מי שהם בוחרים...לכן, אם יהיו יותר מ-61 חברי כנסת אזי העם החליט. השאלה תהיה מה עושים כאשר אין רוב לאף אחד מהצדדים, שם יכול להיות שיקול של סיעה גדולה יותר, של מספר חברי הכנסת שהמליצו על כל אחד ואחד, יכולת שכנוע ועוד...אלה שאלות שיהיה קשה לפתור ואם יהיה צורך, אבוא להתייעץ איתכם...", אמר הנשיא והדגיש, "הנשיא לא בוחר את ראש הממשלה - העם בוחר את ראש הממשלה".

אל המפגש הגיעו כתבים של כלי התקשורת המובילים בישראל אשר האזינו בקשב רב לדברי הנשיא ריבלין ומיהרו להפוך אותם לכותרת היומית של מערכת הבחירות, שטענה כי הנשיא החליט להטיל את הרכבת הממשלה על הסיעה "הגדולה ביותר".

בתגובה פרסמה לשכת הנשיא הודעה שבה תקפה את הפרשנויות הזריזות שהעניקו כלי התקשורת לדבריו, טענה כי נעשה בדברים "שימוש פוליטי" וכי כלי התקשורת "הוציאו דברים מהקשרם" ופרסמה את נוסח הדברים במלואם.

גם דוברות עיריית בית שמש הצטרפה למערכה על דבריו של הנשיא והפיצה סרטון של דבריו בכנס החינוכי, המוכיח כי אכן הנשיא נזהר בדבריו ונמנע מלהתחייב באופן חד משמעי על דרך פעולתו בבחירת המועמד להרכבת הממשלה הבאה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?