דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 16 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שיעור בהיסטוריה משר החינוך

שר החינוך, יואב גלנט, במהלך השיעור בזום

ביום שני השבוע (28.12) התקיים שיעור מקוון (בזום) בהיסטוריה לתלמידי כיתה י"א של תיכון הר-טוב בהשתתפות שר החינוך יואב גלנט. את השיעור העביר המורה הוותיק להיסטוריה בבית הספר, רכז מגמת ההיסטוריה, אמנון גבעולי. השיעור עסק ברקע לפרוץ מלחמת ששת הימים בהיבטים פוליטיים, צבאיים וגיאו-אסטרטגיים.

השיעור לווה במצגת ובסרטוני הסבר ובמהלך השיעור שיתף השר גלנט את התלמידים בזיכרונותיו ובתובנות שחווה כילד בזמן ההיערכות למלחמה ואת תחושותיו בפרספקטיבה היסטורית. השר סיפר לתלמידים על יחסי הכוחות במלחמה תוך גילוי בקיאות מרשימה בסוגי אמצעי הלחימה, הטנקים והמטוסים.

בסיום השיעור ניתנה אפשרות לתלמידים לשאול שאלות ובין השאר נשאל השר מדוע חשוב לו לתת דגש כה משמעותי במערכת החינוך על שירות משמעותי ביחידות לוחמות, על קידום הנושא של חינוך פיננסי בבתי הספר, על התמיכה הרגשית לתלמידים בזמן הקורונה ועל החינוך להכרת השונה.

מנהלת בית הספר, דנה אלון הנדלר, חיזקה את התלמידים והדגישה שחלק מהתכנים שהועלו מודגשים בחינוך החברתי בהר טוב. "אנו מודים לאמנון גבעולי על השיעור המרתק, לתלמידים על ההשתתפות ולשר החינוך על שכיבד אותנו בנוכחותו ותרם מידיעותיו ותובנותיו לחינוך ההיסטורי של התלמידים", אמרה המנהלת.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?