דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 05 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שלוחה חדשה ל'יד חריף' באזור גיזו

המרכז לאמנויות מרחיב את פעילותו עם 160 (!) נרשמים בשלוחה החדשה שנפתחה השנה

הזדמנות נפלאה להתפתחות אישית ואמנותית. חוג נגינה בשלוחת יד חריף בגיזו

המרכז לאמנויות 'יד חריף' מרחיב את פעילותו בקהילה עם פתיחתה של שלוחת חוגים נוספת עבור יישובי אזור גיזו בחודש ספטמבר. בתרום, צלפון, כפר אוריה, תעוז ובקוע מתקיימים חוגי אמנות, תיאטרון, מוסיקה ומחול. לצד החוגים המסורתיים נפתחו בכל אחד מהיישובים חוגים ייחודיים כגון ספורט אתגרי לגיל הרך, לימוד לוגו הנדסי וחוגי נגרות.

כ-160 תושבים, מילדים ועד מבוגרים, כבר נרשמו לפעילות ביישובים כאשר לדברי מנהל 'יד חריף', טל בן אור, האתגר המרכזי הוא ליצור שותפות מלאה בין היישובים. "עד היום כל יישוב דאג לחוגים עבור ילדיו מתוך אתגר פנימי לקידום תרבות הפנאי", אומר בן אור, "הכניסה של 'יד חריף' מאפשרת לתושבים ממספר יישובים להגיע לחוג ספציפי. תושבים מכל האזור מגיעים לכלל החוגים ולפי מספר הנרשמים ואיכות החוגים עושה רושם שכולם נהנים מאוד מהפעילות".

השלוחה החדשה נפתחה בעקבות פניה של נציגי היישובים בחבל גיזו למנהלת מחלקת תרבות במועצה, יוכי פחימה, בבקשה לפתוח שלוחה של 'יד חריף' ולהנגיש את החוגים המתקיימים במרכז לקרבת הבית.

לאחר בדיקה של האולמות שבהם יתקיימו החוגים וקבלת הסכמה של הוועדים המקומיים נבחרה אפרת כהן לרכז את השלוחה החדשה.

במהלך הקיץ נבנתה מערכת השעות לשלוחה תוך יצירת מערך מרשים של חוגים בכל תחומי האמנויות של 'יד חריף' לטובת תושבי אזור גיזו. במועצה מציינים כי כל ראשי הוועדים ונציגי ועדות התרבות של המושבים הפכו אנשי מפתח להצלחת השלוחה ומודים לכולם על שיתוף הפעולה.

"זו התחלה נפלאה לשנה חדשה המאפשרת לעוד מאות ילדים, בני נוער ומבוגרים את האפשרות לעסוק, ללמוד ולהתנסות בתחומי האמנויות וליצור שינוי מבורך ביישובים באמצעות המרכז לאמנויות 'יד חריף' של מועצה אזורית מטה יהודה", סיכמו בסיפוק במחלקת תרבות במועצה והזמינו את התושבים להמשיך ולהירשם לפעילות בשלוחה החדשה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?