דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 במרץ 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שלומי מגנזי: אני מוביל מהלך להסדרה של הבעיות במושבים

הבעיות דורשות טיפול שורש. מימין לשמאל: שמעון בן ברוך, ח"כ רועי פולקמן, שלומי מגנזי, סולימן עוואדאללה ושמעון קינן

במסגרת מהלך ההסדרה מול מינהל מקרקעי ישראל ליישובי מטה יהודה שמוביל יו"ר ועד צור הדסה והמועמד לראשות מטה יהודה שלומי מגנזי, נערכה לאחרונה פגישה בנושא בלשכתו של ח"כ רועי פולקמן הפועל בסוגיות הללו בכנסת ומול קבינט הדיור. במהלכה, הציגו ראשי המושבים במטה יהודה את הבעיות הקשות בהן הם נתקלים בפעילות מול מינהל מקרקעי ישראל ושעד היום לא נמצא להם פתרון.

ראשי הוועדים דוד אבו (בית נקופה), שמעון בן ברוך (כסלון), סולימן עוואדאללה (עין נקובא) ושמעון קינן (עמינדב), הציגו סדרה של בעיות איתן נאלצים להתמודד המושבניקים: עלויות ההיוון, התשתיות היישוביות, שימושים חורגים, נושאי החלקות החקלאיות ותכנון כבישים, שעלול לשבש את אורח החיים התקין ביישובי המועצה.

בסיכום הישיבה אמר ח"כ רועי פולקמן (כולנו): "יש כאן בעיות סבוכות אותן אנחנו מכירים ממקומות שונים ברחבי הארץ. נפעל לסייע למושבים בפתרון בעיות מול המינהל ונערב את קבינט הדיור במידת הצורך. מדובר בדיאלוג חשוב שמאפשר לנו להבין מהם הצרכים ובמה צריך לטפל".

מגנזי הצהיר כי הוא נחוש לפעול להסדרת הקשיים שמעכבים את פיתוח המושבים. "אני מוביל מהלך של הסדרה לכלל יישובי מטה יהודה, ומי שמבין את המשמעות העצומה של המהלך ואת פריצת הדרך - מבין, שזה הרבה מעבר לפוליטיקה מקומית. אני קורא לכל ראשי היישובים לתמוך ולהתאחד לקראת מהלך ההסדרה לישובי מטה יהודה שאני מקדם יד ביד עם מקבלי ההחלטות".

בעוד כשבועיים, ב-25.7, צפוי שר האוצר, משה כחלון להגיע למטה יהודה כאורחו של שלומי מגנזי. לדברי מגנזי מטרת הפגישה תהיה לקדם את מהלך ההסדרה וראשי כל היישובים במטה יהודה מוזמנים אליה.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?