דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 21 בספטמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בעל צימר בשריגים חשוד שהציץ לעשרות נשים

                            

                            אילוסטרציה

משטרת מטה יהודה עצרה את ערן שפיצר (67), בעל צימר "לב ירוק" ביישוב שריגים, בחשד כי לאורך שנים הציץ לעשרות נשים שהתארחו בצימר. שפיצר חשוד בכך כי פגע בפרטיות של נשים וזוגות אשר שכרו ממנו צימר.

ביום ששי (21.5) הובא שפיצר להארכת מעצר בפני השופטת דורית פיינשטין מבית המשפט השלום בירושלים.

"במהלך הימים האחרונים קיבלנו תלונה מאנשים שהגיעו לצימר שבבעלות החשוד- התלונה הייתה, שהתברר להם שבחדר האמבטיה הייתה מותקנת מראה דו-כיוונית דרכה הם חושבים שהציצו להם", אמר נציג המשטרה, רס"מ ניר בן חיים.

במהלך הדיון התברר שהתלונה הוגשה ביום רביעי (19.5). "שוטרים, שהגיעו למקום עם צו חיפוש, איתרו בצימר מראה שמותקנת בחדר המקלחת שהיא באמת דו-כיוונית. הם עיכבו את החשוד והוא הודה שהתקין את המראה לפני כמה שנים, וזאת על מנת להציץ לנשים בזמן שהן מתקלחות. החשוד הודה שהציץ לעשרות נשים בדרך הזאת, כשישים או שבעים נשים", הוסיף ואמר נציג המשטרה.

בבקשה להארכת המעצר טענה המשטרה כי שפיצר הוא: "אדם שפעל באופן סדרתי בצורה מתוחכמת, ניצל את העיסוק שלו כבעל צימר ואת הפלטפורמה שלו לבצע עבירות מין...הדברים נעשו בתחכום". המשטרה הדגישה כי ישנן פעולות חקירה שהחשוד עלול לשבש אותן ולכן יש חשיבות להותירו במעצר.

סנגורו של החשוד מהסנגוריה הציבורית טען בדיון כי אין הצדקה להמשיך ולהחזיק את שפיצר במעצר. "העבירות כשלעצמן אינן מקימות עילת מסוכנות. אנחנו מדברים על עבירות שהן אולי מכוערות, אבל המסוכנות שנשקפת מהן היא ברף התחתון. העבירות בוצעו כל כולן בתוך השטח הפרטי שלו, כאשר הכלי ששימש לביצוע העבירה נתפס על ידי המשטרה, ולכן גם הסיכון להמשך ביצוע העבירות לא מתקיים".

הסניגור ציין כי ברגע שהמראה הדו-כיוונית הוחרמה על ידי המשטרה אין לחשוד אפשרות להמשיך ולבצע את העבירה. בנוסף הדגיש כי שפיצר הודה מיוזמתו בביצוע העבירה והדבר מוכיח שאינו מבקש להתחמק וכי הוא מצטער על מעשיו.

"ברגע שאדם מודה ואומר מיוזמתו שביצע את העבירה עשרות פעמים, עשרות פעמים ממה שיודעת המשטרה, זה רק מלמד על מצבו הנפשי מבחינת מה המוכנות שלו, להביע צער וחרטה ולשים את הדבר הזה מאחוריו. אם רצה להתחמק, היה מתייעץ עם עו"ד והיה שומר על זכות השתיקה, היה אומר להם שהתקין את המראה בשבוע שעבר, אך זה לא המקרה. מדובר באדם שבא מיוזמתו ומספר אני אומן, עשיתי את זה כאיזה שהוא טריק כדי לפקח על מה שקורה ביחידות...”.

בתום הדיון החליטה השופטת להיענות לבקשת המשטרה ולהאריך את מעצרו של שפיצר עד ל-25.5.

שפיצר, מעצב תעשייתי במקצועו, הוא בעלים צימר בשם "לב ירוק", אשר מתואר כצימר בעל אירוח "פשוט וביתי ומטרתו לספק מרחב נופש שיש בו מקום הצימר נמצא ביישוב שריגים, ליד פארק בריטניה והטבע נמצא ממש מעבר לפינה. בעלי הבית מספרים כי מדי פעם מתארחים במקום אמנים מהארץ ומהעולם לצורך כתיבת ספר, ליצירה בהשראת היער הסמוך ולהתנסות באמנות אקולוגית".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?