דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חבל עדולם מצמיח טייסים

"מגובש מאוד ויודע מה הערכים שמובילים אותו". סגן א'

חבל עדולם שבמועצה האזורית מטה יהודה ממשיך להניב טייסים חדשים. סגן א' (21) מהיישוב שריגים זכה השבוע (26.12) לענוד את כנפי הטיס על חזהו לאחר שסיים בהצלחה את קורס הטיס במגמת מסוקים.

סגן א' הוא הטייס הראשון שנולד וגדל ביישוב שריגים. הוא מצטרף לסגן סתיו ממושב צפרירים הסמוך, שסיים את קורס הטיס לפני שנה בדיוק (דצמבר 2017) כטייס מסוקים, והפך להיות הטייס הראשון שנולד וגדל בחבל עדולם.

א' למד בבי"הס היסודי ובחטיבת הביניים בהר-טוב ולקראת לימודיו התיכוניים בחר לאתגר את עצמו כחניך במסגרת הפנימיה הצבאית שליד בית הספר הריאלי העברי בחיפה. לדבריו הוא תמיד רצה קריירה צבאית וחשב כי עם סיום הלימודים הוא ישרת במערך החי"ר, בדומה לאביו שסיים מסלול בסיירת צנחנים ושירת כקצין בצנחנים.

הוא אוהב מאוד לטייל. במסגרת לימודיו התיכוניים הוא התמקד בתחומים גיאוגרפיה וצבא וביטחון, השתתף ב"חוגי סיור" ויצא לטיולים רבים.

אמו של א' מספרת כי הוא אהב את לימודיו בפנימיה הצבאית ואף הוכתר כחניך למופת וזכה לאות הצטיינות. על החשיבות שנותן א' ללימודיו בפנימיה הצבאית תעיד העובדה שבחר במפקד הפלוגה שלו בפנימיה כדמות המשפיעה ביותר עליו.

בכתבה שפורסמה השבוע באתר חיל האויר התראיינו השניים והמ”פ, נועם מדר, סיפר על א': "הוא אדם מיוחד. כבר בכיתה י' הוא היה מגובש מאוד וידע מה הערכים שמובילים אותו. א' הוא בעל כושר מנהיגות גבוה ואחד התלמידים החכמים ביותר שהיו לי. דיברנו בגובה העיניים והשיחות איתו היו מעניינות ומאתגרות עבורי כאיש חינוך".
על האהבה של א' לטיולים סיפר מדר: "כבר מההתחלה הוא שם לנגד עיניו את כל הקשור באהבת הארץ והייתה לו תשוקה אדירה לטיולים. בכיתה י"ב בחר א' להיות אחראי על תחום התרבות וההווי. זה משהו שרק אדם כמו א' - בעל יכולות ארגון, סדר וחריצות - יכול להוביל. יחד עם זאת, הוא ידע גם להיות שובב ולהתגנב לבריכה של בית-הספר בלילה".

סגן א' והמ"פ מהפנימייה, נועם מדר

השהות בפנימייה דומה במאפיינים רבים למסגרת הצבאית, כאשר גם שם נערכים מסדרי בוקר, השכמות ואימונים בשטח. "מי שעובר את שנות התיכון בפנימייה צבאית, יהיה מסוגל לעמוד בלחצים גדולים מאוד", הסביר מדר. "מהשיחות שהיו לי עם א' למדתי שהתהליך שעבר בפנימייה בהחלט עזר לו לסיים את הקורס. אני מאחל לו שימשיך לטוס גבוה, להתפתח ולהגשים את חלומותיו".

עם סיום לימודיו בפנימיה רצה א' לשרת בחטיבת הנח"ל, אך התקבל לקורס טיס. לדבריו, הוא הבין את החשיבות של הקורס והחליט שהוא רוצה להמשיך בו. הוא השקיע רבות במהלך הקורס ואף זכה באות הצטיינות. במסגרת הקורס הוא סיים תואר בפוליטיקה ממשל וניהול.

א' גדל כאח הצעיר לשלושת אחיותיו הבוגרות. הוריו, הם מוותיקי פרויקט ההרחבה של היישוב שריגים. אמו היא פיזיותרפיסטית ומנהלת יחידה אזורית באחת מקופות החולים, ואביו, קבלן המתמחה בעבודות מורכבות בתחום האבן.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?