דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 18 בספטמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שריפה באבן ספיר: תושבים פונו מהבתים

האש איימה על קו הבתים הצפוני במושב. השרפה באבן ספיר (צילום: דוברות כב"ה ירושלים)

רק בשבוע שעבר הזהיר ראש המועצה האזורית מטה יהודה כי 8-10 יישובים במועצה נמצאים בסיכון גבוה לאירועי שריפה, וזאת משום שציר הכניסה והיציאה מהיישוב הוא זהה, הכביש צר, מפותל וללא שוליים ומשני צדיו יש צמחייה רבה. לא עבר שבוע וכבר אחד היישובים הללו, מושב אבן ספיר נאלץ להתמודד עם שריפה משמעותית.

ביום שלישי השבוע (4.6) בשעות אחר הצהרים פרצה שריפת חורש ויער בצד הצפון מערבי של מושב אבן ספיר. 7 צוותי כיבוי והצלה ממחוז ירושלים הוקפצו לאירוע. הרוחות העזות שנשבו מכיוון מערב ליבו את האש וזו התפשטה במהירות.

בשעה 18:00 כבר פעלו במקום 12 צוותי כיבוי והצלה בפיקודו של מפקד מחוז ירושלים, טפסר ניסים טויטו, כשהם מנסים להגן על קו הבתים הראשון של המושב ונאבקים בלהבות.
למשימה הוזנקו גם שישה מטוסי כיבוי של טייסת הכבאות אלעד.

לאור הסכנה להתפתחות השריפה הורו אנשי הכיבוי והמשטרה לפנות חלק מהתושבים המתגוררים בקו הבתים הסמוך לשריפה.

אל האירוע זרמו כוחות נוספים ובשטח פעלו 30 צוותי כיבוי והצלה ממחוז ירושלים, ממחוזות נוספים וכן כוחות מהיחידה המרכזית של כבאות והצלה לישראל. יחידת  "להבה" פעלה וביצעה כיבוי של מוקדי אש רבים בשטח.

בשעה 19:30 הצילחו לוחמי האש לבלום את הלהבות ולהרחיק את האש מקו הבתים אל תוך השטח המיוער. עם זאת, עדיין לא הושגה שליטה באירוע והצפי היה כי השריפה עדיין מסכנת את בתי המושב.

בשעה 20:34 הכריז טפסר ניסים טויטו על שליטה בהיקף השריפה באזור אבן ספיר. הודות לפעילות המהירה, המקצועית והנחושה של לוחמי האש, לא דווח על נפגעים בכל האירועים הנ"ל.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?