דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 24 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שר החינוך: נטפח מודעות בבי"הס למניעת אלימות נגד נשים

“רצח מיכל סלה ז״ל זעזע את המדינה", השר פרץ עם לילי בן עמי (במרכז)

שר החינוך, רפי פרץ, נפגש השבוע עם אחותה של מיכל סלה ז"ל, בת מושב בית זית שנרצחה באכזריות, והבטיח כי משרד החינוך יקדם תכניות למניעת אלימות בכלל וכנגד נשים בפרט והוא עצמו יפעל לאימוץ הצעדים של הוועדה הבינמשרדית בנושא אלימות כנגד נשים.

בפוסט שפרסם השר פרץ בפייסבוק בתום הפגישה הוא הביע את זעזוע עמוק מפרשת הרצח של מיכל סלה ז"ל. הוא ציטט את אימרתו של הרב נחמן מברסלב, “"צריך שכל אדם ידע שמטבע ברייתו, יחיד הוא בעולם, ואיש בעולם לא ידמה לו”, אשר הופיע תחת הסעיף “אודות” " בדף הפייסבוק של מיכל ז"ל, ואמר כי ציטוט זה הוא מעין צוואה שהותירה מיכל לעולם.

“רצח מיכל סלה ז״ל זעזע את המדינה. זעזע את כולנו. את הרצח הזה אפשר היה למנוע... לנו כמדינה ובממשלה אחריות למנוע את הרצח הבא. אלימות נגד נשים היא עניין של החברה כולה, נשים וגברים מכל שכבות האוכלוסייה, מכל המגזרים", כתב השר פרץ לאחר הפגישה עם האחות, לילי בן עמי.

"מחובתנו להשמיע קול עבור אותן נשים הסובלות מאלימות, לשתף פעולה, לדרוש את יישום תקצוב התכנית שגובשה למאבק באלימות נגד נשים באופן מלא ושקוף...מבחינתי, משרד החינוך ימשיך להיכנס לעובי הקורה", הדגיש השר.

השר פרץ הבטיח לפתח תכניות להעלאת המודעות של התלמידים לנשוא, לקיים מערכי שיעור מיוחדים ביום המוקדש לאלימות נגד נשים, ולטפח תכניות "סימנים אדומים" להכשרת עובדי הוראה לזיהוי וגילוי ילדים שעוברים וחווים אלימות. הוא אף ביקש מהאחות, לילי, לסייע בפיתוח וקידום תכניות אלו.

בתום הפגישה אמרה לילי בן עמי: “"אני עדיין משפשפת את עיני. השר פרץ מגוייס לנושא וכבר בשבוע הבא כל מורים בישראל יקבלו במייל מידע רלוונטי שיסייע להם לזהות נורות אדומות לאלימות. זה צעד בדרך למהלך רחב שהוא הזמין אותי להיות חלק ממנו... הוא שר החינוך השלישי שמזמין אותי ללשכתו. אבל הוא הראשון שגרם לי לדמוע במהלך הפגישה...”.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?