דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 22 במאי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תדמיר: מטה יהודה מתכחשת להסכם פשרה

מפעל תדמיר בא"ת הר טוב

קבוצת תדמיר ניהול והפעלה בע"מ המחזיקה בהסכם להפעלת מפעל התערובת "תדמיר" שבאזור התעשייה הר טוב הגישה עתירה מינהלית כנגד המועצה האזורית מטה יהודה ובה נטען כי המועצה מתכחשת להסכם פשרה שהוגש בנושא חישוב הארנונה, ותובעת מהמפעל לשלם דמי ארנונה גבוהים מהנדרש.

בכתב העתירה טוענת חברת "תדמיר" כי לאחר שנים של מחלוקות בנוגע לאופן חישוב של הארנונה, ולאחר ששני הסכמי פשרה קודמים בוטלו, נחתם בשנת 2007 הסכם פשרה שלישי עם המועצה האזורית שקיבל תוקף של פסק דין.

במסגרת ההסכם, כך נטען בעתירה, נקבע כי שומת הארנונה של הנכס בהר טוב תהיה מבוססת על נתוני שטח וסיווג מוסכמים, אשר יעמדו בתוקף גם לעתיד לבוא. אולם, כך טוענת "תדמיר", בשנת 2018 שלחה המועצה דרישה חדשה לתשלום ארנונה בטענה כי התווספו לשטח סככות בהיקף של 617 מ"ר שהן מחויבות בארנונה. המועצה גם דרשה כי החיוב יהיה רטרואקטיבי משנת 2011 ובנוסף הוטלה ארנונה על עשרות אלפי מ"ר של שטחי קרקע.

תדמיר טוענת כי דרישות החיוב החדשות הן פסולות משום שהן חורגות מהסכם הפשרה שנחתם בין הצדדים ב-2007 וכן כי החיובים החדשים אינם מופיעים בספרי המועצה וכי המועצה שינתה את מדיניותה ואת שיטת החישוב של שטח הנכס באופן פסול המנוגד לחוק ההקפאה.

התיק נדון בבית המשפט השלום בבית שמש. עדיין לא הוגש כתב הגנה. 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?