דלג לתוכן העמוד
יום שני, 10 במאי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושבת בית שמש: שוטרים התרשלו בחקירת אירוע אונס

                        

תושבת בית שמש, נילי פיליפ, פירסמה פוסט בפייסבוק ובו טענה כי שוטרי בית שמש שהגיעו לזירת אונס ואלימות, התרשלו בעבודתם והניחו לחשודים לחמוק בלא למצות איתם את החקירה.

הפוסט פורסם השבוע (20.4) ובו מתארת פיליפ את האירוע באופן הבא:

"אני רוצה לשתף אתכן במקרה מזעזע פה בעיר. הבת שלי הסתובבה עם החברות שלה באזור שיינפלד ביום חמישי (15.4) בלילה קרוב לחצות. הן ראו בחור חונק בחורה ליד תחנת האוטובוס בשד' הדקל. הבחור גרר אותה כשהיא בחצי הכרה לרח' נפתלי והניח אותה בין המכוניות החונות שם. הבחורה נראתה להן מסוממת - העיניים שלה לא היו מפוקסות והיא ולא יכלה לעמוד על הרגליים. הבחור הפשיט את הבחורה, החל להתפשט בעצמו ולעלות על הבחורה כשהיא נמצאת כמעט ללא הכרה!! הבת שלי וחברותיה התקשרו מיד למשטרה. ובנתיים הגיעו עוד כמה בחורים, כנראה חברים של הבחור האונס.

- ואז התחיל הקטע הכי מזעזע -

המשטרה הגיעה יחד עם אמבולנס. השוטרים דיברו עם הבחורים - אך לא עם הבת שלי וחברותיה שראו את ההתקפות, שבעקבותם הוזמנה המשטרה. הבחורים כנראה הצליחו לשכנע את השוטרים שהכל בסדר. אחד מהבחורים (לא האונס) אפילו טען שהוא האח של הבחורה (שנמצאה כמעט ללא הכרה).

סוף של דבר, השוטרים הגיבו בסבבה ועזבו - בלי לקחת עדות מהבנות שהזמינו את הניידת! המשטרה ענתה לבת שלי וחברותיה ש"לא ראינו שום חבלות חיצוניות" (על אף שהבחורה נפלה מספר פעמים על הקרקע מחוסר יציבות, ונחנקה על ידי הבחור).

הם הפקירו את הבחורה בידי קבוצת בחורים כולל הבחור שחנק אותה וניסה לאנוס אותה, כאשר היה ברור לכל שהיא לא בהכרה מלאה. לא לקחו שמות, לא של העדים ולא של החשוד, לא דאגו לבחורה שנמצאת כמעט ללא הכרה וחצי מופשטת ברחוב, כלום! הפקרות מוחלטת ומזעזעת".

יו"ר פורום מיכל סלה, לילי בן עמי ממושב בית זית, קראה להתערבות מיידית של השר לביטחון פנים כדי לחקור את האירוע ולמנוע אירועים דומים: "שוטר שהגיע לא לקח מהן עדות, האמין לגרסת התוקפים ועזב את המקום. והנאנסת נשארה שם עם התוקפים! באוסטרליה מינו עכשיו שרה לביטחון נשים, בעקבות אונס שהיה בתוך הפרלמנט! אנו דורשות מראשי הממשלה, שרי הביטחון שלנו וראשי כל המפלגות - תניחו את העט - ותעשו הכל הכל הכל כדי שנשים יהיו בטוחות ומוגנות מפני טרור - במרחב הציבורי וגם בתוך הבית! מה שעשיתם עד עכשיו- לא עובד".

ממשטרת ישראל נמסר: בניגוד לנטען, עם קבלת הדיווח במשטרה, הגיעו שוטרים למקום ופגשו בשניים שככל הנראה היו תחת השפעת אלכוהול והחלו בבירור הנסיבות, תוך שבן משפחתה מקרבה ראשונה הגיע למקום ולקח אחריות על הצעירה. השוטרים הציעו להזמין גורמי רפואה ולהחזירם לביתם והם סרבו. כל טענה כלפי התנהלות השוטרים מקומה להידחות.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?