דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושב בית שמש איים על שוטר: אחתוך לך את הבטן

אם לא הייתי באזיקים הייתי חותך לך את הבטן השמנה, כך איים צעיר מבית שמש על שוטר בתחנת המשטרה בעיר, לאחר שנעצר בגין השתוללות במסעדה מקומית. בשבוע שעבר הורשע הצעיר בשני אירועים של עבירות של איומים, היזק לרכוש ותקיפת שוטר.

הצעיר, שון דניאל פהימה, הועסק במהלך 2012 במסעדה בעיר בית שמש עד שפוטר ממנה ביום 10.8.12. לאחר הפיטורין, טען פהימה כי בעל המסעדה חייב לו סכום כסף.

ביום 6.9.12 התקשר הנאשם אל המתלונן ואיים עליו, שאם לא ישלם את המגיע לו, יהרוג אותו ויגרום לו לנזקים. לאחר השיחה הגיע הנאשם למסעדה ושאל את בעליה האם בכוונתו לשלם לו. הבעלים השיב בשלילה והנאשם בתגובה שבר כוסות, לקח כסא ושבר באמצעותו את אחד מחלונות המסעדה. לאחר מכן חזר למסעדה ושאל שוב האם בכוונת הבעלים לשלם לו. המתלונן השיב בשלילה פעם נוספת והנאשם שב ולקח כסא ושבר חלון נוסף. היקף הנזק נאמר בכ-1100 שקלים.

בעל המסעדה הזעיק את המשטרה למקום, וכאשר פהימה שמע על כך הוא אמר, כי אינו מפחד מהמשטרה וכי המתלונן עוד "ישמע ממנו" ויסבול ממנו נזקים נוספים.

יומיים לאחר האירוע נעצר פהימה בגין השתוללות במסעדה. בעת שהיה במשטרת בית שמש, שמרו עליו השוטרים יעקב גלביסר ויצחק אפללו. הנאשם ביקש ללכת לשירותים ואגב כך קילל את השוטר גלביסר ואיים עליו, כי אלמלא היה אזוק היה חותך את בטנו. לאחר מכן דחף את שני השוטרים, השתולל ונגח בראשו של גלביסר, תוך שהוא מקלל וצועק.

השוטר יצחק אפללו העיד במשפט כי פהימה לא התנגד למעצר. לאחר שנחקר בתחנה הוא התחיל להתנהג בצורה עצבנית ודרש בצעקות שיקחו אותו אל השירותים. העד אמר לנאשם להירגע והנאשם צעק ואיים על גלביסר שאלמלא היה אזוק "היה חותך את הבטן השמנה שלו" והתחיל להתקרב אל השוטרים ולדחוף אותם.

השוטרים תפסו את פהימה אך הוא השתולל, זז לצדדים והצליח לנער את השוטרים מעליו. בתגובה הוא הוזהר כי ישתמשו כנגדו בשוקר, אך הוא המשיך להשתולל. לאחר שהופעל אקדח הטייזר לזמן קצר נפל פהימה לרצפה, נרגע והפסיק להשתולל. לאחר הארוע אמר פהימה כי נכנס ללחץ משום שלא האמין שיעצר.

השוטר גלביסר סיפר כי במהלך הובלת פהימה לשירותים, הנאשם התחיל להשתולל ולקלל בלי סיבה ונגח בראשו, מעל הגבה השמאלית. לדברי גלביסר, במהלך הארוע הנאשם איים על העד שאלמלא היה עם אזיקים היה "חותך לו את הבטן השמנה" וכי "יזיין" את השוטרים. לאחר הארוע הנאשם התנצל בפני השוטרים ואמר שאיבד את עשתונותיו בגלל המעצר. העד הרגיש לא טוב אחר כך בגלל הנגיחה וסבל מכאב ראש.

בעדותו בבית המשפט טען פהימה כי ביקש ללכת לשירותים אך השוטרים מנעו ממנו את הדבר ולכן הלך לבדו לכיוון השירותים. הנאשם אישר כי התנצל בפני השוטרים על התנהגותו, אך הסביר שעשה זאת מטעמים "טקטיים", על מנת שלא להתעמת עם השוטרים ועל מנת שיאפשרו לו ללכת לשירותים. הנאשם אישר כי במהלך הארוע קילל את השוטרים, אך הכחיש כי תקף אותם.

שופט בית משפט השלום בבית שמש, ירון מינטקביץ', קבע כי הוא מעדיף ללא היסוס את עדויותיהם של השוטרים אפללו וגלביסר על פני עדות הנאשם. "עדות הנאשם מנגד, עשתה רושם רחוק מאוד מלשכנע ולא ראיתי כי ניתן לסמוך על דבריו. בעת שהעיד הנאשם הוא היסס רבות בתשובותיו וטען כי אינו זוכר את הארוע – והתקשיתי לקבל שאדם אינו זוכר ארוע מעין זה", קבע השופט.

לאור הראיות הרשיע השופט את פהימה בעבירות של איומים והיזק לרכוש בגין הארוע הראשון, בו הודה ובעבירות של איומים ותקיפת שוטר בגין הארוע השני. גזר הדין יינתן במועד מאוחר יותר.

לאחר שהופעל אקדח הטייזר נרגע והפסיק להשתולל

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?