דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושב זר חשוד שניצל את חוק השבות להונאה בכרטיסי אשראי

עולה חדש ממקסיקו, חשוד שביצע הונאות סדרתיות בכרטיסי אשראי זרים בהיקף של מאות אלפי שקלים, וכמו כן, בעבירות נוספות. מעשיו התגלו לאחר שהתארח בבית מלון יוקרתי באזור מטה יהודה.

בשבוע שעבר, התקבלה במשטרת הראל במבשרת ציון, תלונה מנציגי בית מלון יוקרתי במטה יהודה על חשד להונאה. בית המלון טען כי אדם מסוים, הנושא דרכון מקסיקני, התארח אצלם במשך תקופה ממושכת ושילם על השהייה באמצעות מספר רב של כרטיסי אשראי זרים, תוך שהוא מתחזה לאיש עסקים ממשפחה אמידה בחו"ל.

עם קבלת התלונה, עיכבו שוטרי התחנה את החשוד, וזאת במהלך ניסיונו לעזוב את המלון, והוא הועבר להמשך טיפול מחלק ההונאה ביחידה המרכזית של מחוז  ירושלים.

בחקירה שנפתחה התברר כי החשוד מעורב בדפוס פעולה חוזר של עבירות הונאה ומרמה. חוקרי ההונאה בימ"ר ירושלים איתרו חמישה מקרים נוספים שביצע החשוד באמצעות כרטיסי אשראי זרים וזאת על בסיס חמש תלונות שונות מבעלי עסקים ברחבי הארץ, שטענו כי סיפקו מוצרים שונים כנגד תשלום בכרטיסי אשראי זרים. לאחר שהמוצרים סופקו התברר כי בעלי כרטיסי האשראי הנמצאים בחו"ל כלל לא יודעים שהשתמשו בכרטיס שלהם והם הכחישו את העסקה.

שווי ההונאה לפי החשד הוא בסכום כולל של מאות אלפי שקלים ובהם: שהייה במלון היוקרתי בשווי של 110 אלף שקל, סיגריות, מזון, תכשיטים, כרטיסים להופעה של זמר מוכר, בנוסף התברר כי לפני שהותו במלון שהה זמן ממושך בצימר באזור השרון וגם שם שילם בכרטיסי אשראי שאינם שלו.

עוד חשפו חוקרי ימ״ר ירושלים כי החשוד הונה עמותה שמסייעת לנזקקים בהיקף של עשרות אלפי שקלים וזאת בכך שהציג את עצמו כמגייס כספים מתורמים מחו"ל עבור העמותה. הוא העביר לעמותה מספרים של כרטיסי אשראי זרים מחו"ל בטענה שמדובר בכרטיסי תורמים, בעמותה חייבו את הכרטיסים בדמי התרומה בסכום כולל של כ- 140 אלף שקל ובתמורה העמותה שילמה לחשוד עשרות אלפי שקלים כדמי עמלה.

כמו כן, חוקרי הימ"ר חשפו חשדות כי אותו החשוד הזמין שני דרכונים מקסיקנים מזויפים על שמות אחרים, זאת כדי לסייע לו בביצוע ההונאות והצגת מצג השווא.

בחקירה התברר כי לפני כעשור, החשוד שהה בישראל באשרת תייר זר ועפ״י החשד הונה תלמידי ישיבה בעשרות אלפי שקלים, לאחר שהתחזה לחולה סרטן. בהמשך שב לחו"ל, עד שחזר בשנה שעברה כעולה חדש לישראל, ואף קיבל אזרחות ישראלית.

המשטרה מצאה אצל החשוד קבצים עם מאות מספרים של כרטיסי אשראי זרים הכוללים גם קוד CVV , תוקף הכרטיסים, וכן התכתבויות עם גורם זר ממקסיקו שממנו רכש את הקבצים עם הנתונים ששימשו לביצוע ההונאות. הכרטיסים שייכים לתושבי אמריקה הצפונית והדרומית.

כנגד החשוד (בן 32, שאינו מתגורר במקום קבע) הוגשה הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום בימים הקרובים ע"י הפרקליטות.

(בתמונה: הדרכונים המקסיקניים המזויפים. צילום: דוברות המשטרה).

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?