דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושב מטה יהודה נעצר בחשד לאחזקת חומר פדופילי

חשש לפגיעה מינית (אילוסטרציה)

תושב המועצה האזורית מטה יהודה נעצר בחשד לאחזקת חומר פדופילי בהיקף גדול. מעצרו הוארך היום שוב בחמישה ימים, עד ליום ששי ה-9.8.

המשטרה חושדת כי התושב (שחל איסור לפרסם עליו פרטים מזהים) צבר במכשיר הסמארטפון שלו סרטוני מין בעלי אופי פדופילי. במהלך חודש אפריל האחרון גילתה המשטרה את הדבר. החשוד זומן לחקירה, הכחיש את המיוחס לו והפלאפון שלו הוחרם ונשלח לבדיקה.

נציג המשטרה טוען כי במהלך בדיקת הסמארטפון שלה חשוד התגלה חומר פדופילי בהיקף של 61 ג'יגהבייט הכולל התכתבויות ותמונות של פגיעה בילדים. כמו כן, נחשפה תכתובת של החשוד עם אדם אחר, שהדריך אותו כיצד לחבור וליצור קשר עם קטינים במרחב הסייבר, ממנה עולה כי החשוד מודה כי פגע בעבר בילדים.

החשוד המשיך להכחיש את הדברים המיוחסים לו. בא כוחו טען בדיון כי לחשוד היה קשר באינטרנט עם אדם המכונה "גדעון הטייס", ובמהלך התכתובת ביניהם הוא דיבר על פנטזיות מיניות.

“במסגרת הפנטזיות המיניות שלי או שרציתי לקיים עם אותו אדם – היה לי איתו דיבור מלוכלך", העיד החשוד באמצעות בא כוחו, “אבל מעולם לא עשיתי את זה".

שופטת בית המשפט השלום בירושלים, ארנה סנדלר-איתן, קבעה כי למרות הקשיים שבהם נתקלה המשטרה בפריקת חומרי התועבה ממכשיר הטלפון של החשוד, נמצאו בו תמונות של פגיעה ילדים, והתכתבויות עם אדם אחר שבהן החשוד מודה בפגיעה בקטינים.

"חומר החקירה מלמד על קיומו של חשד סביר", כתבה השופטת סנדלר-איתן, “בשלב זה אין בידי היחידה החוקרת ראיות לקיומם של קרבנות...ואולם סבורני...כי קיים חשד סביר...גם לביצועה של עבירה כאמור".

היא הורתה לעצור את החשוד לחמישה ימים בחשד לאחזקת פרסום תועבה ובו דמות קטין, שימוש בגופו של קטין ופרסום תועבה וכן, ביצוע מעשה מגונה בקטין עד גיל 14.

החשוד ערער על ההחלטה בפני בית המשפט המחוזי אולם ערעורו נדחה.

ביום שני השבוע (5.8) הובא החשוד להארכת מעצר בפני השופטת חוי טוקר. בדיון התברר כי החשוד מודה באחזקה של החומר הפדופילי שנתפס בסמארטפון שלו ומודה כי לפני כמה שנים, בעת שהוא עצמו היה קטין הוא פגע בקטין אחר, צעיר ממנו.

אמו של החשוד העידה במהלך הדיון וסיפרה כי המשפחה היא נורמטיבית. היא טענה כי לחשוד יש פנטזיות ותו לא. “מה שהוא סיפר גם אני יודעת. אני חוויתי את זה כאם ולא היה שם שום דבר". היא ביקשה לאפשר לחשוד לרצות מעצר בית בפיקוח הוריו.

השופטת טוקר קבעה כי מאז המעצר הראשון התחזקו החשדות כנגד החשוד, וזאת בשל הודאותיו בחקירה, אך לא התחזק החשש למסוכנותו. לאור זאת קבעה שופטת כי החשוד ישהה במעצר בית בבית הוריו ותחת פיקוח צמוד שלהם, ויפקיד סכום ערבות, וזאת עד יום ששי ה-9.8.19.

במשטרה ציינו, "משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים, חוקרי משטרה וטכנולוגיה מהמתקדמות בעולם על מנת לאתר זהותם של אותם העבריינים 'המסתובבים' במרחב הסייבר ומבצעים עבירות מין בעיקר כנגד קטינים, להביא למעצרם ולהשאיר את המרשתת בטוחה לשימוש. אנו מזכירים להורים, לשוחח עם הילדים ובעיקר בני הנוער על הסכנות הטמונות בשיחה עם אדם זר הפונה אליהם, בייחוד אם השיח גולש לתכנים מיניים ואינטימיים, ויש מיד לדווח על כך למוקד 105 של משטרת ישראל או בתחנת המשטרה הקרובה”.

כאמור, על פי החלטת בית משפט חל איסור פרסום כל פרט העלול להוביל לזהות החשוד.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?