דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תכנית המתאר החדשה של בית שמש מספחת שטחים חקלאיים נרחבים

תכנית המתאר החדשה של העיר בית שמש מהווה איום על שטחיהם של שבעה יישובים במטה יהודה: מחסיה, זנוח, נחם, ישעי, צרעה, אשתאול וזכריה. בשבוע שעבר התכנסו נציגים משבעת היישובים למפגש עם ראש המועצה ועם מהנדסת המועצה והיועץ המשפטי של הוועדה המקומית, לדיון בנושא.

תכנית המתאר החדשה כוללת שכונה בת 5000 יח"ד על שטחים הנמצאים ממזרח לכביש 10 (הכביש שמחבר בין צומת עציונה לכביש 38). גודל השכונה משתווה לזה של צור הדסה כולל כל השכונות החדשות המתוכננות בה ועומד על כ-25 אלף תושבים. עוד כוללת התכנית הרחבת שטחי בית שמש לשטחים חקלאיים לכיוון אשתאול, מערבה מכביש 38, ועד לפאתי מושב טל שחר, וסיפוח כולל של אזור התעשייה הר טוב.

בישיבת המליאה אמר ראש המועצה, ניב ויזל, כי שורה של החלטות, בנושא אדמות חקלאיות וחלוקת הכנסות שהתקבלו לאחרונה, מצביעות על המגמה המדאיגה ועל יחס רשויות התכנון למועצות האזוריות. הוא נתן את הדוגמאות הבאות: לפני שבועיים הוחלט להעביר את האדמות החקלאיות של מושב כפר סירקין לעיר אלעד, ובתחילת השבוע הזה נקבע כי חלוקת ההכנסות של אזור התעשייה קרית גת תשתנה בתוך שנתיים - 90% מההכנסות יעברו לעיריית קרית גת, ובשארית יתחלקו שתי המועצות האזוריות שפיר ולכיש, ואילו המועצה האזורית יואב תפסיק לקבל הכנסות מאזור התעשייה.

ויזל אמר כי ביקש מהיישובים המאויימים על ידי בית שמש להודיע על עמדתם ביחס להליכה למאבק משותף ביחד עם המועצה או למאבק נפרד כל אחד לעצמו. עמדתו זכתה לביקורת מצד נציג עמינדב במליאה, שמעון קינן, שדרש שלא לאפשר ליישובים להחליט על מאבק נפרד.

"אני בא מישיבה עם ראשי רשויות מקומיות באותו עניין", סיכם ויזל את המצב, "כולנו מרגישים תחת מתקפה ואנחנו כולנו מוזמנים לוועדות ולישיבות על חלוקת הכנסות ארנונה".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?