דלג לתוכן העמוד
יום שני, 21 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תכנית מלגות חדשה במטה יהודה

מלגה (אילוסטרציה)

שינויים משמעותיים במערך המלגות לסטודנטים של המועצה האזורית מטה יהודה. לאחר עשר שנים בהם המועצה חילקה מלגות בהיקף של 1000 שקלים עם קריטריונים מצומצמים, החליטה המועצה לשתף פעולה עם מפעל הפיס ולחנוך מסלול מלגות מיוחד, בהיקף של 10,000 שקל וזאת ל-135 סטודנטים וסטודנטיות, שייבחרו לאחר ראיון אישי על ידי מרכז הצעירים. סכום המלגה ימומן באופן שווה על ידי מטה יהודה ומפעל הפיס.

הזכאים למלגה המוגדלת יהיו סטודנטים תושבי מטה יהודה המשלמים שכר לימוד בגובה 8000 שקלים או יותר. הסטודנטים יתחייבו לתרום לפעילות קהילתית של 140 שעות באחד מארבעה המסלולים שמציע מרכז צעירים: מלגות 'צמי"ד' עבור פעילות לילדים עם צרכים מיוחדים, מלגות 'והדרת' עבור פעילות עם קשישים, מלגות 'והדרת בקהילה' לפי תכנית שבונה מרכז צעירים, ומלגות 'מעורבות בקהילה' לפיתוח חיי הקהילה.

בנוסף למתווה המלגות המוגדלות קיים מסלול המאפשר לסטודנטים להגיש בקשה לקבלת 'מלגת ראש המועצה' על סך 1,000 שקלים, וזאת בכפוף לחוסר יכולת כלכלית ולעמידה בקריטריונים שנקבעו על ידי הוועדות הרלוונטיות.

במרכז הצעירים 'יהודה' של המועצה האזורית מטה יהודה, אמרו כי המלגות המוגדלות הן הזדמנות לצעירים להיות מעורבים בתרומה משמעותית לקהילה, חיזוק הקשר לקהילה בה הם חיים ולאזור מטה יהודה.

מנהלת מרכז הצעירים 'יהודה', לבנת פרץ כהן: ״אני גאה ונרגשת להזמין אתכם, סטודנטים יקרים, לקחת חלק בתכנית מלגות משמעותית זאת. אני מאמינה ביכולות שלכם וברוחכם הצעירה למען מינוף יוזמות ותהליכים חברתיים ערכיים, אשר ישלחו אדוות לאוכלוסיות רבות במועצה".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "פעלנו נמרצות לטובת עידוד ההשכלה הגבוהה בקרב הסטודנטים שלנו ולשם כך התאמנו עבורם מלגת לימודים, אשר תהווה עבורם קרש קפיצה ממשי בדרך להגשמת לימודיהם האקדמאים. יחד עם זאת יש בתכנית מלגות זאת בכדי לזמן לכל ישוב במועצה מלגאי אשר יהיה אמון על פרויקט קהילתי בישוב. המועצה מאחלת לסטודנטים ולסטודנטיות שנה אקדמית מוצלחת, בריאה ופורייה".

ההרשמה לתכנית המלגות תתקיים באמצעות אתר המועצה החל מ-1.10.2020 ותסתיים בתאריך 15.11.20.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?