דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"תכנית רכס לבן היא ליקוי מאורות תכנוני"

מהנדסת הוועדה המקומית מטה יהודה, האדריכלית מיכל נאור-ורניק בירכה על החלטת ועד העררים והודתה ליועץ המשפטי של הוועדה, עו"ד אייל מאמו, על התרומה המשמעותית להישג במאבק בתכנית רכס לבן.
 "כל הדיון שהיה בוועדת העררים נשען על הערר שהגישה מטה יהודה שהיא העורר היחיד לתכנית של הפרדה מפלסית. הגופים הירוקים הצטרפו כמשיבים. לולא הערר שלנו התכנית כבר הייתה מקבלת תוקף ובביצוע. לשמחתי, הגופים הירוקים וכן קק"ל ומשרד החקלאות התעוררו, גם אם במאוחר, והצטרפו למתנגדים".
לדבריה כל התכנית להקמת שכונת ענק ברכס לבן היא בבחינת "ליקוי מאורות תכנוני". "ככל שהתכניות באזור זה יידחו עד שליקוי המאורות ייפסק, שמישהו יבין שלא מוכרים טבע בשביל קרקע משלימה לקבלנים ושיש לממן התחדשות עירונית באופן שלא יפגע בטבע".
בהתייחס לטענות שנשמעו בנוגע לניסיון לכאורה לחדש את "תכנית ספדי" בדלת האחורית ובשיטת "הסלאמי" אמרה נאור-ורניק: “אמרנו שרכס לבן הוא חלק מתכנית ספדי ושלב ראשון לקידום תכניות נוספות. במוסדות התכנון הכחישו את זה. זו תכנית ספדי בפלחים ותכנית כביש הטבעת המערבי מוכיחה זאת. זו היתממות להגיד שלא מדובר בתכנית ספדי בתחפושת".
"רכס לבן ודומותיה הן תכניות הרסניות ודורסניות עם יומרה בוטה להנדס את הטבע באופן חסר תקדים. עצם היומרה להרוס את הנכס הטבעי הזה לדורות הבאים רק כדי לממן התחדשות עירונית היא מעשה לא ראוי, והמחיר כבד מדי", סיכמה נאור-ורניק.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?