דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 25 בינואר 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תלונה: אי סדרים חמורים בבחירות לוועד הורים בעין נקובא-עין ראפה

קבוצת הורים לתלמידים בבי"ס היסודי ברנקו וייס עין נקובא-עין ראפה טוענת כי בבחירות שנערכו השבוע לוועד ההורים, נפלו אי סדרים חמורים וכי זכות ההצבעה והבחירה החופשית נמנעה מהורים רבים באופן כוחני.

במכתב שנשלח למשרד החינוך ולממונים על אגף החינוך במועצה האזורית מטה יהודה, טוענת קבוצת ההורים כי במסגרת הבחירות לוועד ההורים שהתקיימו ביום ראשון (7.11) לא היה זימון תקין לרוב הורי התלמידים, לא נכחו בתהליך הבחירה מורה או מפקח כנדרש, והאווירה השלטת בבית הספר במהלך הבחירות הייתה של איומים ופחד.

"חוסר הסדר והשמירה התקינה גרמה לכך שאנשים שאין להם כל תפקיד בבית הספר ואינם הורים, נכנסו לבית הספר והשפיעו על תהליך הבחירות באיומים, הפרעה וזיופים ומניעת כניסה של בוחרים לכיתות", נטען במכתב.

יו"ר ועד עין ראפה, זכריה ברהום, אמר כי הבחירות לוועד ההורים היו מלוות באיומים כלפי הורים מעין ראפה. "הורים מעין ראפה קיבלו איומים ועלבונות שבעקבותיהם נאלצו לעזוב את בית הספר ולא מימשו את זכותם הדמוקרטית", טען ברהום.

במכתב קובלים ההורים כי כל הנציגים שנבחרו הם ממשפחה אחת וכי הדבר מעיד על אופן ההתנהלות בבחירות. "תוצאת הבחירות הנ"ל תביא ללא ספק לסכסוך שילך ויגבר שלא לטובת התלמידים", מזהירים כותבי המכתב. הם דורשים לבטל את הבחירות ולקבוע מועד חדש שבו יתנהלו הבחירות לפי הנוהל המחייב.

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "אנו מכירים את הנושא, והמועצה העבירה את כל הרשמים שלה למפקחת משרד החינוך וליו״ר הנהגת ההורים הארצית המעודכנים בפרטי האירועים. ההחלטה האם הייתה התנהלות בלתי תקינה במהלך הבחירות והאם נדרש לקיים בחירות חוזרות תתקבל ע״י מפקחת המחוז במשרד החינוך ויו״ר הנהגת ההורים הארצית, שכל החומר מצוי בידיהם".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?