דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 במרץ 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תנועת אומ"ץ: ערב ההוקרה לשר ישראל כץ – תעמולת בחירות אסורה

רב שיח בהנחייה מקצועית. הפרסום לאירוע

יו״ר תנועת אומ״ץ - למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, פליצ׳ה פלד, שלח השבוע מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ד״ר אביחי מנדלבליט בו הוא מבקש לחקור את התנהלותם של ראש המועצה המקומית מבשרת ציון ושל שר התחבורה ישראל כץ בעניין, "ערב הוקרה" לשר התחבורה והבטיחות בדרכים, השר ישראל כץ.

לטענת אומ״ץ, "ערב הוקרה" שקיים ביום רביעי השבוע ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, לשר התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ השר ישראל כץ, עובר על חוק הבחירות.

"מדובר באירוע אשר הציבור הוזמן להשתתף בו, ההשתתפות באירוע הינה בלא תשלום, האירוע נערך במבנה של הרשות המקומית ובאירוע יופיע הזמר המפורסם יהורם גאון. האירוע על רכיביו ממומן מתקציבה של המועצה המקומית", טוען פלד.

״אירוע זה נערך מספר חודשים לפני הבחירות המוניציפליות – בתוך תקופת ששת החודשים המצוינת בהנחיה מס' 1.1908 ל'הנחיות היועץ המשפטי לממשלה לקראת בחירות לרשויות המקומיות', וייתכן אף שלקראת בחירות כלליות במדינה", ממשיך וטוען יו״ר אומ״ץ.

מתנועת אומ"ץ נמסר כי אירוע ההוקרה נערך סמוך להכרזתם של משרד התחבורה והמועצה המקומית מבשרת ציון בדבר השלמת הפרויקט התחבורתי הגדול של מחלף הראל ושינויו של כביש 1. "ראש המועצה נמנה על מפלגתו של השר כץ וברור כי יש להם עניין משותף לתמוך האחד במעמדו הציבורי של משנהו, במיוחד ערב בחירות״.

השר ישראל כץ (מימין) עם ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון

לטענת אומ״ץ, אירוע זה, על פניו, אינו רק פלטפורמה לתעמולה אסורה לקראת הבחירות המקומיות הקרבות, אלא גם "נותן ביטוי ליחסי תן וקח הדדיים בלתי כשרים לכאורה, כאשר בתמורה להקצאת משאבי משרד התחבורה לתיקון כשלים בתכנון הכביש המקורי, בולם ראש המועצה את הביקורת הציבורית של תושבי הישוב על הפרויקט ועתה אף מספק לשר ממפלגתו כנס תמיכה ציבורי – והכל כאמור על חשבון כספי משלם המסים”.

בסיום המכתב קוראת תנועת אומ"ץ ליועמ״ש לחקור את התנהלותם של ראש המועצה המקומית מבשרת ציון ושל שר התחבורה בעניין זה, וכן של הפועלים מטעמם, ולהורות על ביטולו של כנס "הוקרה" זה ושל כל כנסי "הוקרה" מסוג זה בעתיד, כמו גם בכל יישוב אחר בארץ.

בעקבות התערבות תנועת אומ"ץ החליטו במועצה המקומית לשנות מעט את אופי האירוע. מדיווח של משרד המשפטים עולה כי השינויים שייכנסו לאירוע כוללים: דחיית הענקת אות ההוקרה לשר התחבורה, ביטול השתתפותו של ראש המועצה המקומית בדיון של הפאנל, והחלטה שהדברים שיישא ראש המועצה לא ישאו אופי פוליטי ולא יסקרו את פעילות המועצה או את פעילותו האישית. 

לדברי עו"ד עמי ברקוביץ', מהמחלקה למשפט ציבורי-חוקתי במשרד המשפטים, בעקבות התערבות תנועת אומ"ץ הודיעה המועצה המקומית כי לא מדובר באירוע המוני שפתוח לציבור אלא באירוע שמתקיים באולם סגור שמאכלס עד 330 איש. ממשרד המשפטים, נמסר כי לאחר שקיבלו את ההבהרות הללו מהמועצה המקומית מבשרת ציון וממשרד התחבורה, "בנסיבות אלה וכאמור לעיל לא מצאנו מקום להתערבות מצידנו בקיום האירוע".

אורן טוקטלי, מפעילי התחבורה הציבורית במבשרת ויו"ר סניף מרצ באיזור, אמר כי הוא מברך על התגובה הזריזה של משרד המשפטים לפניית תנועת אומ"ץ מיסודו של אריה אבנרי, ועל החלטת המועצה המקומית לשנות את אופי האירוע. טוקטלי קרא למשרד התחבורה ולמועצת מבשרת לפעול באופן מלא ונמרץ למען נוסעי התחבורה הציבורית באזורנו, ובכלל זה להחזיר לפעולה מלאה את תחנות האיסוף וההורדה במחלף הראל ולהקפיד על כללי המינהל התקין לרבות הפרדה מלאה בין משאבי הציבור לבין פעילות פוליטית ותעמולת בחירות.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?