דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 05 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תערוכת יצירות אומנות של דיירי בית הדיור המוגן "נופי מוצא"

66.JPG

החיים בבית הדיור המוגן אינם מסתכמים רק בדירות חמימות, חברה טובה ונעימה או סעודות מזינות. תשאלו את דיירי 'נופי מוצא', שבלוח הזמנים שלהם ניתן למצוא מדי שבוע גם חוגי אמנות ויצירה, המועברים בידי אנשי מקצוע מנוסים.

בערב חמישי בשבוע שעבר, בנוכחות בני משפחות הדיירים, כלל צוות הבית, מדריכים וכמובן הדיירים עצמם, נפתחה במקום תערוכת "יוצרים בנופי מוצא", במסגרתה מוצגות יצירות אומנות של דיירי בית הדיור במוגן שבמוצא עילית. התערוכה מתקיימת זאת השנה השלישית, כאמצעי להציג לראווה ובגאווה את התוצרים של הדיירים בחוגים השונים ובין היתר, הציבור יוכל להתרשם מעבודות ציור ורישום, פיסול, בובנאות, קרמיקה ואפילו הגיגים וסיפורים קצרים, פרי עטם של משתתפי החוג לכתיבה יוצרת.

השנה מוצגות העבודות של לא פחות מכ-30 דיירים, לאחר שבחודשים האחרונים הם עמלו על המוצגים במלוא המרץ והמוטיבציה, החל מהגיית הרעיון, דרך תוויית התוכנית המפורטת לשלבי העבודה ועד לימים אלה בהכנת היצירות לתערוכה.

"התערוכה היא עוד דרך להוכיח לציבור שהחיים בדיור מוגן הם לא עניין של מה בכך, או לוח זמנים מקובע ושגרתי", אומרת זיוה גרשון, רכזת התרבות של הבית, "הדיירים שמחים וגאים לפרסם ולהציג את התוצר הסופי שלהם ומעבר לכך, אנחנו גאים בהם ואנחנו רוצים שגם בני המשפחות שלהם והציבור הרחב, יהיה שותף לכך".

"דיירי הבית, חברים ושכנים, לפני הכל אני רוצה לבקש מכם, כי מי שאינו השתתף עד היום בחוגים שיש להנהלת הבית להציע לנו, שימהר להירשם ולהצטרף", אמר בטקס פתיחת התערוכה עובדיה דוידסון, מדריך החוג לפיסול, דייר 'נופי מוצא' בעצמו ששימש בעבר כיו"ר איגוד גמלאים יוצרים בירושלים, "אל תפספסו זאת, אלו השנים היותר טובות שלנו".

שמחים להציג את התוצר הסופי. יוצרים בנופי מוצא

בין יתר היצירות, הוצגו גם יצירותיו של הצייר הישראלי הנודע, יעקב צים ז"ל, שהתגורר ב"נופי מוצא" ונפטר בדצמבר האחרון בשיבה טובה (96). צים ז"ל היה צייר, מעצב גרפי וסופר, יוצרם של סמלים רבים, בולים, שטרות ומטבעות של בנק ישראל.

תערוכת "דיירים יוצרים", מצטרפת לשורת פעילויות תרבות יוצאות דופן, מהן נהנים דיירי בית הדיור המוגן שבמוצא עילית ומוכיחה, כי בני הגיל השלישי יכולים לחיות חיים מלאי הנאה, חברה ותרבות. בשנה האחרונה, עבר הבית מתיחת פנים מן הקצה אל הקצה, המבנה הוותיק שופץ והושם דגש על היתרון שמעניקה לו התפאורה הפסטורלית של האזור.

תערוכת "יוצרים בנופי מוצא”, תהיה פתוחה לקהל עד ה-15/7, בימים א'-ה' בשעות 9-18. פרטים: 02-5347111

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?