דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תקציב החישוף ליישובים הוגדל ב-1.5 מליון שקל

השריפה על הגדר בצור הדסה, 2021 (צילום: נועם אגמון)

מליאת המועצה האזורית מטה יהודה אישרה בשבוע שעבר את הצעתו של ראש המועצה, ניב ויזל, להגדיל את התקציב המיוחד שנועד לסייע ליישובי המועצה בהקטנת ובצמצום הסכנה של התפשטות שריפות לתוך שטח היישוב. כמו כן, הוגדל התקציב למרכיבי ביטחון ביישובים.

כזכור, במסגרת אישור התקציב לשנת 2022 הוקצה סעיף מיוחד בסך 2 מליון שקל שנועד לסייע לוועדים המקומיים בהתמודדות עם אתגר השריפות. בדברי ההסבר לסעיף זה נאמר כי מליאת המועצה, הנהלת המועצה וראש המועצה מבקשים לעודד ולתמוך ביישובים הזקוקים לביצוע והשלמת עבודות חישוף ויצירת אזורי חיץ וזאת כדי להיות לשפר את המוכנות להתמודדות עם שריפות.

במליאה האחרונה אמר ויזל כי התקציב שאושר נוצל ברובו ויש להגדיל אותו כדי לאפשר ליישובים נוספים לבצע פעולות מניעה וחישוף לאורך הגדר. המליאה אישרה את הבקשה והגדילה את תקציב החישוף ב-1.5 מליון שקל.

בנוסף, אישרה המליאה הגדלת תקציב מרכיבי ביטחון בחצי מליון שקל, שנועד לקדם הטמעת מרכיבי ביטחון ביישובים ובהם: הקמת שער כניסה ליישוב, התקנת מערכת מצלמות, רכישת מכשירי קשר לצוותי החירום ביישוב, רכישת ציוד הרתעה: פנסים, מצלמות דמה ואזעקות. סך התקציב למרכיבי ביטחון ביישובים עומד כיום על מליון שקל, הממתינים לבקשת הסיוע של הוועדים המקומיים. מהמועצה נמסר כי מחלקת הביטחון עומדת לרשות הוועדים המקומיים בליווי, יעוץ והכוונה באמצעים הדרושים לכל יישוב.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?