דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 24 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תראו מה שצבע יכול לעשות

· גם קיר אחד עושה את העבודה - בחרו קיר אחד בחלל, ושנו את הגוון שלו – צבעו בגוון חזק, באפקט או בטקסטורה. זה משנה את המראה של החדר ומשנה את מצב הרוח.

· לפני רכישת הצבע, חשוב להחליט מה רוצים לצבוע – קירות, עץ או מתכת. לכל קטגוריה מותאמים סוגי צבעים שונים. יש לבדוק היטב שרוכשים את סוג הצבע המתאים, לחומר/למשטח אותו אתם עומדים לצבוע.

· מעצבים בצבע - צביעת הבית מחדשת את מראהו ומכניסה אופנה וסגנון. גוונים שונים יוצרים תחושות שונות – רוגע, דרמה, רומנטיות וכד'. זכרו, הבית שלכם הוא ביטוי של מי שאתם. ניתן לשלב יותר מגוון אחד החלל ולהדגיש אלמנטים מיוחדים – עמוד, קיר וכן הלאה.

· כמה צבע לקנות? לפני תחילת הצביעה, יש לחשב את כמויות הצבע שעליכם לרכוש, בהתאם לשטח אותו תצבעו. מדדו את גובה הקיר והכפילו בסה"כ אורך כל הקירות שעתידים להיצבע. הפחיתו את גודל החלונות, הדלתות וארונות הקיר. בדקו כמה ליטר צריך למטר רבוע. זכרו שתמיד כדאי לקנות מעט יותר צבע ממה שנמדד. חשוב לצבוע מאותו הכלי, קיר שלם, לתוצאה מושלמת.
לדוגמא: לצביעת קיר בסלון בסופרקריל 2000 , יש לדעת כי כושר הכיסוי של סופרקריל 2000 הוא 9-10 מ"ר לליטר. נחשב את שטח הקיר (רוחב הקיר כפול גובהו) נחלק ב- 10 ונקבל את כמות הצבע שיש לרכוש. קיר ממוצע שרוחבו כחמש מטר וגובהו כשלוש מטר, ידרוש 1.5 ליטר צבע.

· הצבע על הקיר בבית, לא ייראה בדיוק כמו במניפה או בקטלוג. כדאי לנסות קטע של צבע, ולבחון אותו בחדר בו יהיה. צביעה בפינה מוסתרת, או צביעה על משטח קרטון גדול מספיק שיאפשר לראות את השפעת הצבע. בדיוק לשם כך, מציעים ב'טמבור' דוגמיות גוון בגודל 0.25 ליטר , הניתנות לניסוי, בכל אחד מגווני המניפה או הטרנדים העדכניים.

· אביזרים והכנות לצביעה: ההכנות לצביעה חשובות מאוד ויחסכו הרבה עבודה מיותרת. להלן מס' עצות שימושיות:

1 . לא כדאי לחסוך בקניית חומרים וציוד איכותי, בסופו של דבר זה ישתלם ולא ניתן להתחרות בתוצאה.

2 . לפני תחילת הצביעה, מומלץ להכין את החלל: לפרוס ניילון על הרצפה, להזיז את הרהיטים ו/או לכסותם היטב, לעטוף במסקינגטייפ את השקעים והמפסקים של הטלפון והחשמל, או לחלופין להסירם מהקיר.

3 . בעבודה עם רולר, אל תתנו לרולר להסתובב בסוף הצביעה באופן חופשי – זה יכול ללכלך מאוד את החדר.

4 . בשימוש במסקינגטייפ – כדאי להדביקו קודם על משטחים שעירים (שטיח, בגדים או מגבת), כך שבהסרתו לא יקלף את הקירות/התקרה.

5 . צביעת שתי וערב: בכל צביעה חשוב לצבוע בשני הכיוונים לצביעה מלאה ואיכותית. בסוף צביעה, כדאי לעבור עם המברשת/רולר/פד על המשטח ללא צבע, בכיוון אורכי - למראה חלק.

· עבדו על פי הנחיות העבודה שמצוינות על גבי אריזת הצבע, או באתר האינטרנט של טמבור www.tambour.co.il . ייעוץ נוסף ניתן לקבל בטמבוריות הקרובות.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?